Autorski proces proces psychoterapeutyczny oparty o najefektywniejszą szkołę psychologiczną

Podróż lidera

Firma działa inaczej niż sobie wyobrażałeś? Ciągłu stres związany z cash flow, trudni klienci, komunikacja z pracownikami, ciągłe problemy, zmiany przepisów, nadgodziny… i wreszcie tak częsta samotność z tym wszystkim?

Do tego wszystkiego dochodzi ogromna ciągła odpowiedzialność za wszystko i wszystkich. Ciągła presja powoduje mechaniczne zachowania, utratę perspektywy długotermi8nowej oraz sprawia, że przestajesz dostrzegać potrzeb psychologiczne innych ludzi. Nietrudno się dziwić, że czasem po prostu tracimy poczucie sensu w tym wszystkim, zaczyna się wkradać do naszych umysłów stres, zmęzenie…

Jesteś jednak przywódcą. Pełnisz najważniejszą rolę. Od tego jak poprowadzisz firmę zależy wynik gospodarczy kraju oraz finansów Twojej rodziny i pracowników. To jaką budujesz kulturę w organizacji wpływa na to czy Twoi pracownicy rosną jako ludzie i przekłada się to na ich rodziny i bliskich.

Zaczynałeś biznes bo drażnił Cię szef? W organizacji był już szklany sufit? Widziałeś jak lepiej połącz kropki? Miałeś po prostu swoje marzenia?
Czas do tego wrócić. Czas rozpocząć głęboką transformację osobistą usuwając to co Cię blokuje. Czas wyruszyć w podróż lidera 😉

Dlaczego przywódcy często stają się szklanym sufitem dla swoich firm i pracowników?

Prawdopodobnie każda firma dochodzi do stadium rozwoju, gdzie sposób myślenia i działania przywódcy staje się dla niej szklanym sufitem.

Taki przywódca może pozostać w Status Quo i racjonalizować niepowodzenia, zrzucać odpowiedzialność na innych i okoliczności, argumentować, że to przecież kiedyś działało… poddając się inercji.

Może też stać się panem swego losu i podjąć rękawice. Odnaleźć na nowo sens w swojej pracy. Zacząć zauważać i zwalczać niekorzystne przekonania, zachowania. Może stać się liderem jeśli tylko odważy się wyruszyć w podróż, podróż lidera.

Jaką decyzję podejmiesz teraz Ty?!

Dlaczego tradycyjne metody rozwoju przywództwa zazwyczaj nie dają efektów?

Tylko zmiany techniczne – Programy rozwojowe dla przywódców dotykają zazwyczaj wyłącznie zmiany technicznej dotyczącej metod, praktyk, narzędzi, umiejętności… Nie pracuje się jednak nad wartościami, przekonaniami…

Silna osobowość – Przywódcy zazwyczaj posiadają silną osobowość co z jednej strony wspiera ich w dążeniu do celu ale jednocześnie kiedy dojdą do jakiegoś poziomu, ich stare metody przestają działać. Niestety ciężko jest im wtedy otworzyć się na autorefleksję i proces zmiany swoich nawyków i wartości.

Jednak to zrozumiałe, że kiedy dostajemy tak wiele pomysłów rozwiązań od ludzi, którzy chcą nam „sprzedać cegłę” w formie łatwych materiałów i szkoleń mając tak zawalone kalendarze nie mamy czasu by szukać głębiej. By wyjść ze swojej strefy komfortu.

Jak pracujemy z przywódcami?
Podróż lidera

Skupiamy się na kilku aspektach:

Zrozumieniu siebie; wartości, potrzeb ograniczających, przekonań…

Odkryciu sensu jaki stoi za zmianą 

Pracy nad swoimi przekonaniami, myślami automatycznymi…

Skąd nazwa?

Pewien angielski odkrywca i badacz zaobserwował, że wszystkie popularne religie, opowieści, filmy na ziemi powstają w tym samym schemacie. Nawet jeśli były to kultury jakie były zupełnie odseparowane od innych cywilizacji. Ten schemat nazwany jest monomitem – czyli podróżą bohatera.

Bohater zaczyna w swoim zwyczajnym świecie. NEO pracuje w korporacji, młody Król Lew bawi się beztrosko, a Hobbici żyją w swojej zamkniętej sielance. Pojawia się wyzwanie do wyprawy, które ma na celu ich wyrwać z ich zwyczajnego świata. Zazwyczaj się mu sprzeciwiają ale w końcu przekraczają „pierwszy próg”, opuszczając swoją strefę komfortu, jak NEO w słynnej scenie wybierając pigułkę. Na swojej drodze spotykają nauczycieli, towarzyszy i inne figury wspierające ich bądź antagonizujące. Wszystko po to by trafić do najciemniejszej groty i przejść swoją próbę – przemianę. By na koniec wrócić do swojego zwyczajnego świata odmieniając go, poprzez fakt, że sami dokonali zmiany.

Ty możesz być tym bohaterem, a firma miejscem jakie odmienisz.

Stworzyliśmy autorskie podejście do zmiany adaptacyjnej oparte o dwie silne szkoły psychoterapeutyczne. Podróż bohatera to podróż każdego z nas. 

Chcesz znów być dumny ze swojej firmy?

Poszukujesz metody, która pozwoli Ci nadać sens swojej pracy, usunąć problemy przywódcze i znów cieszyć się biznesem?

Zamów bezpłatną konsultację, podczas której podpowiemy na czym się należy skupić by dokonać osobistej transformacji, jakie działania są bez sensu oraz jaki może być koszt takiego procesu.

Jak wspieramy zmianę przywódców?

1.

Badanie przywódcy

Zdiagnozujemy obecne cechy poprzez narzędzie badawcze wykrywające spójność odpowiedzi.

Sprawdzimy w jakie role wchodzisz w organizacji i jak widzą Cię inni oraz czy jest to spójne z Twoim postrzeganiem siebie – czy jesteś autentyczny?

2.

Podróż lidera – proces

Ustalimy odpowiedź na pytanie Po co to zmiana i jaki jest sens istnienia Twojej firmy?
Rozpoczniemy sesje, zazwyczaj 1:1 podczas których skupiamy się na procesie aktualizacji kluczowych nawyków, przekonań, myśli automatycznych i innych czynników powstrzymujących Twój potencjał.
Czasami wysłuchasz również jakichś opowieści, otrzymasz zadania, będziesz musiał coś obejrzeć lub przeczytać.

3.

(opcjonalnie) Pomagamy przeprowadzić proces zmian w organizacji

Zdajemy sobie sprawę, że najwięcej projektów umiera w fazie implementacji. Jesteśmy też świadomi, że to środowisko organizacyjne, a więc system determinuje wiele naszych zachowań. Stąd jesteśmy zawsze gotowi pomóc Ci w zmianach w firmie, które wynikną z Twojej Podróży Lidera 😉

Q & A
częste pytania

Ilość spotkań ustalimy po pierwszych około 2 rozmowach i będzie to związane z naszym wypracowanym celem. Kluczowy wynik będziemy chcieli osiągnąć po około 7-10 sesjach.

Nasze spotkania są albo zadaniowe albo dające do myślenia. Nie spotykamy się by być Twoimi "przyjaciółmi za pieniądze" - jak niestety wygląda większość tradycyjnych psychoterapii.

Wszystko zależy od tego czy dany przypadek wymaga zakresu ogólnego jak depresja, niska samoocena i tak dalej. Wtedy procesem zajmują się psychoterapeuci.
Jeśli dotykamy aspektów bardziej biznesowych psychoterapeuci są wsparciem dla osób ze świata biznesu.

Pracujemy dla fajnych marek

...i nam to wychodzi

Badanie Autentyczności przywództwa pozwoliło nam zaktualizować obraz tego jak widzą nas pracownicy.

Michał Śliwiński CEO ACO Domofony

  Chcesz znów być dumny ze swojej firmy?

  Poszukujesz metody, która pozwoli Ci nadać sens swojej pracy, usunąć problemy przywódcze i znów cieszyć się biznesem?

  Zamów bezpłatną konsultację, podczas której podpowiemy na czym się należy skupić by dokonać osobistej transformacji, jakie działania są bez sensu oraz jaki może być koszt takiego procesu.

  Co zyskasz korzystając z redukcją rotacji?

  Praca z sensem

  Znów będziesz wiedzieć po co wstajesz, a wiedząc jaka jest odpowiedź na to pytanie znajdziesz prawie każdą odpowiedź na pytanie Jak? , nawet w obliczu trudności.

  Lepiej zrozumiesz siebie, swoje mechanizmy

  Dokładnie zobaczysz w wyniku badań nad czym musisz pracować – co Cię ogranicza. W jakie wchodzisz role, a jakich unikasz? Czego robić więcej, a czego mniej?

  Przełamiesz to co Cię ogranicza

  Wypracujemy aktualizacje nawyków, myśli i zachowań jakie ograniczają Twój potencjał.

  Spokój ducha

  W obliczu sztormu pożarów, zmienności, problemów będziesz jak skała w jaką uderzają fale, a ta nic sobie z tego nie robi.

  Wkrocz na drogę Flow Up

  Badanie przyczyn rotacji Przydatne podcasty i artykuły

  Jakieś 12 lat temu jeden z klientów skarżył mi się na brak wyników handlowców pomimo dużych jak na rynkowe wynagrodzeń.…

  Czytaj dalej

  Poznajcie Tomka. Jest dyrektorem sprzedaży firmy z branży IT. Niezręcznie byłoby pytać, ale podobno zarabia około 15-17k podstawy i 5-7k…

  Czytaj dalej

  Chcesz znów być dumny ze swojej firmy?

  Poszukujesz metody, która pozwoli Ci nadać sens swojej pracy, usunąć problemy przywódcze i znów cieszyć się biznesem?

  Zamów bezpłatną konsultację, podczas której podpowiemy na czym się należy skupić by dokonać osobistej transformacji, jakie działania są bez sensu oraz jaki może być koszt takiego procesu.

  Founder

  Krystian

  Bezpośredni kontakt

  +48 606 699 479

  Podobne usługi

  Badanie przyczyn rotacji i dobrostanu pracowników

  Tajemniczy Pracownik

  Anonimowe badanie jakościowe

  Transformacja Kultury Organizacyjnej

  Proces adaptacyjny

  Powtarzalny Proces Rekrutacji

  Projekty w budżecie i na czas

  Zarządzanie projektami

  Autentyczność Przywództwa

  Badanie

  Rozwiązywanie konfliktów win – win

  Diagnoza przyczyn powracających problemów oraz ich usuwanie

  Podróż lidera

  Autorski proces proces psychoterapeutyczny oparty o najefektywniejszą szkołę psychologiczną

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Podobne prace

  Mentoring współtwórcy turkusowej firmy Radosława Bartosika

  Mentoring

  Autentyczność Przywództwa

  Badanie