Transformacja Kultury Organizacyjnej

Chcesz tworzyć firmę, z której będziesz dumny?

Obecny obraz firmy Cię nie satysfakcjonuje?

Co jeśli znacząca ilość Twoich ludzi myśli o zmianie pracy? Zauważyliśmy, że w ostatnim okresie nasiliła się rotacja pracowników, a jednocześnie w coraz większej ilość specjalizacji brakuje ogromnych ilości rąk do pracy

Z jednej strony o

Dlaczego tradycyjne metody zazwyczaj nie dają efektów?

Szukanie winnych, zwalnianie – 

Employer Branding – Niestety nasze doświadczenie pokazuje, że niemal zawsze tego typu działania skupiają się wyłącznie na stworzeniu reklamy, która jest oderwana od rzeczywistości do jakiej zaraz ma tracić kandydat. Jeśli już na tym etapie nawiązujemy kontrakt psychologiczny na takiej kanwie mówiący; u nas można oszukiwać, to zazwyczaj tym samym nam odpłacą kandydaci uznając to za normę. Zazwyczaj budowanie fałszywego obrazu poprzez EB podnosi rozczarowanie i przyśpiesza rotację – jest przeciw skuteczne. 

Inne własne inicjatywy – bardzo rzadko skupiają się na usunięciu przyczyny, zazwyczaj to walka ze skutkiem bez efektu. Niestety o wiele częściej widzimy jak interwencje jeszcze bardziej podnoszą finalnie rotację i niezadowolenie.

Jednak to zrozumiałe, że kiedy dostajemy tak wiele pomysłów rozwiązań, a część z nich jak EB nie wymaga naszej uwagi to nie wgryzamy się w źródło problemu zabiegani innymi zadaniami.

Jak rozwiązaliśmy problem rotacji?
Badanie kluczowych przyczyn rotacji

Stworzyliśmy badanie analizujące jakie przyczyny determinują chęć odejścia z Twojej firmy w poszczególnych zespołach. Dzięki temu możesz wdrożyć plan naprawczy i wyeliminować przyczynę rotacji zanim stracisz kolejnych ludzi.

Chcesz zmniejszyć rotację?

Poszukujesz metody, która pozwoli Ci trwale zredukować rotację??

Zamów bezpłatną konsultację, podczas której podpowiemy na czym się należy skupić by obniżyć przyczyny rotacji, jakie działania są bez sensu oraz jaki może być koszt takiej zmiany.

Jak zmniejszamy rotację w firmach?

1.

Ustalamy dedykowany zakres badania

Każda organizacja jest wyjątkowa stąd przed rozpoczęciem musimy ustalić jakie zmienne będą kluczowe w przypadku Twoich procowników.

2.

Badamy i ustalamy przyczyny rotacji w Twojej firmie

Anonimowa ankieta.

3.

Omawiamy wynik

Zrozumienie przyczyny rotacji może pozwala trafiać w źródło bólu!

4.

(opcjonalnie) Pomagamy przeprowadzić proces zmian by zredukować rotację

Zdajemy sobie sprawę, że najwięcej projektów umiera w fazie implementacji. Nie zostawimy Cię więc z z samymi wnioskami i raportem z badania jeśli potrzebujesz wsparcia na tym etapie.

Q & A
częste pytania

Nie. Jeśli jest taka potrzeba pomagamy w procesie zmiany organizacji w roli prowadzących projekty niezbędne do naprawy sytuacji.

Raport to za mało. Liczy się efekt - implementacja.

Pracujemy dla fajnych marek

...i nam to wychodzi

Badanie Autentyczności przywództwa pozwoliło nam zaktualizować obraz tego jak widzą nas pracownicy.

Michał Śliwiński CEO ACO Domofony

  Chcesz zmniejszyć rotację?

  Poszukujesz metody, która pozwoli Ci trwale zredukować rotację??

  Zamów bezpłatną konsultację, podczas której podpowiemy na czym się należy skupić by obniżyć przyczyny rotacji, jakie działania są bez sensu oraz jaki może być koszt takiej zmiany.

  Co zyskasz korzystając z redukcją rotacji?

  Unikasz kosztownych pomyłek i walki ze skutkami

  Nie będziesz już musiał wydawać środków na działania jakie nie przynoszą Ci trwałych korzyści i sprawiają, że walczysz ze skutkami zamiast usunąć przyczynę.

  Spadek kosztu rotacji

  Koszt utraty pracownika to nie tylko środki i czas przeznaczony na rekrutacje, to też uwaga innych na wdrożenie, inwestycja w pierwszym okresie nim człowiek zdobędzie doświadczenie i wiele innych aspektów często trudnych do oszacowania jak motywacja innych do pracy kiedy ich koledzy cały czas odchodzą…

  Utrata wiedzy, doświadczenia

  Kiedy odchodzi z firmy człowiek, to traci ona też jego obycie w firmie, doświadczenie, relacje wypracowane w zespołach… te i inne elementy trzeba będzie wypracować od zera.

  Utrzymujesz zdolność do produkcji / realizacji usług 

  Brak rąk do pracy lub ich duże wahania zaburzają często zdolność do świadczenia usług dla naszych klientów. Jeśli brakuje nam ludzi w tzw. „wąskim gardle” to zmniejsza nam się zysk całej firmy!

  Oszczędzasz czas

  Masz już dość ciągłego poszukiwania ludzi jacy zaraz odejdą i angażowania innych w ten proces odciągając ich od ich zadań bieżących?

  Szybciej, bezpieczniej i z mniejszym ryzykiem

  Ustalanie przyczyny i zmiana systemu u źródła jest szybszą, skuteczniejszą i trwalszą metodą od innych podejść. Co istotne obniża nam ryzyko pojawienia się niepożądanych skutków.

  Masz już dość dolewania nowych pracowników do "dziurawego wiadra"?

  Badanie przyczyn rotacji Przydatne podcasty i artykuły

  Jakieś 12 lat temu jeden z klientów skarżył mi się na brak wyników handlowców pomimo dużych jak na rynkowe wynagrodzeń.…

  Czytaj dalej

  Chcesz zmniejszyć rotację?

  Poszukujesz metody, która pozwoli Ci trwale zredukować rotację??

  Zamów bezpłatną konsultację, w czasie której podpowiemy na czym się należy skupić by obniżyć przyczyny rotacji, jakie działania są bez sensu oraz jaki może być koszt takiej zmiany.

  Krystian

  Bezpośredni kontakt

  +48 606 699 479

  Podobne usługi

  Jak zredukować rotację w firmie?

  Badanie ilościowe

  Tajemniczy Pracownik

  Anonimowe badanie jakościowe

  Transformacja Kultury Organizacyjnej

  Powtarzalny Proces Rekrutacji

  Projekty w budżecie i na czas

  Zarządzanie projektami

  Autentyczność Przywództwa

  Badanie

  Diagnoza Przywódców (liderzy, managerowie, kierownicy)

  Rozwiązywanie konfliktów win – win

  Diagnoza przyczyn powracających problemów – co zmienić w organizacji?