Bezpłatny PDF

Chcesz przełamać problem braku rąk do pracy? Podnieść efektywność procesu rekrutacji oraz znacząco zredukować rotację i przestać tracić środki na nieskuteczne rozwiązania?

 

Dlaczego ten temat jest tak szalenie istotny?

Fakt 1

86% czyli blisko 9 na 10 Polaków jest otwartych na nowe oferty pracy!!! – wynika z najnowszych badań Pracuj.pl

 

Fakt 2

Demografia. Prof. Szukalski: Po trzech pokoleniach populacja Polski skurczy się do ok. 33 proc. Każdego roku ubywa nam ludzi z rynku pracy.

Fakt 3

Przez najbliższe 10 lat na emeryturę zaczną masowo przechodzić specjaliści z wielu specjalizacji jak medycy, spawacze, elektrycy i tak dalej, a nie ma kto ich zastąpić.

Pamiętasz zabawę
w gorące krzesła?

Popularna na weselach zabawa podczas której zawsze brakuje przynajmniej jednego krzesła względem osób, które muszą zaraz usiąść to doskonała metafora sytuacji.

Firmy, które nie będą zdolne przyciągać kandydatów by zastąpić ludzi odchodzących na emeryturę i nie dadzą rady utrzymywać pracowników wpadną w poważne problemy.

Skąd wiemy co należy zmienić?

Tajemniczy Pracownik

BADANIE JAKOŚCIOWE PROCESU REKRUTACJI, WDROŻENIA ORAZ ZARZĄDZANIA W ORGANIZACJ

Od około 12 lat badamy firmy od środka wchodząc w rolę szeregowych Tajemniczych Pracowników. Analizowaliśmy już biznesy z niemal każdej branży. Obserwujemy organizacje od postrzegania marki pracodawcy, przez proces rekrutacji, wprowadzenie do przedsiębiorstwa, pracę oraz rezygnację i opuszczenie firmy.

Znacząco zredukuj rotację

Badanie ilościowe

Nasz psycholog specjalizujący się w badaniach opracował na własną potrzebę pełniąc rolę prokurenta w Komputronik SA narzędzie badawcze by zapobiegać rotacji poprzez trafne ustalenie przyczyn odchodzenia z firm. Teraz realizujemy badania by pomagać redukować fluktuację.

Co odpowiada za powracające problemy?

Warsztat 0

Przeprowadziliśmy serię interwencji i analiz przyczynowo skutkowych tworząc drzewa logiczne i ustalając co determinuje problemy przedsiębiorstw w kwestii ludzi, środowiska pracy, kultury organizacyjnej i globalnej efektywności.

12 sposobów na rozwiązanie problemu braku rąk do pracy w 2022

Bezpłatny PDF

Tylko usunięcie przyczyny determinującej to, że ludzie chcą odejść z firmy może zredukować skutek - rotację

30 minutowa bezpłatna konsultacja

Wypełnij formularz

17 sekund

Ustal dogodny termin

Konsultacja online

30 minut