Gdzie warto kandydować do pracy?

Gdzie warto kandydować do pracy?

Szef zawsze ma rację? Lepiej się nie wychylać jak pieczarka bo inni utną Ci łepek? Czujesz dysonans godnościowy ponieważ musisz kłamać klientów lub łamać wartości? Pracujesz 8h ale pracujesz 10 h? W firmie jest chaos, pożary, stres i wielozadaniowość? Dramatyczna komunikacja? Twoja praca nie ma sensu? Biurokracja dosięga nawet zamawianie szczotek do czyszczenia WC? A może po prostu jest Ci zupełnie obojętnie gdzie robisz to co robisz?

Chociaż wyniki badań/ankiet są różne to wszystkie generalizując pokazują, że pracownicy nie są zazwyczaj emocjonalnie związani z miejscem pracy. Przekłada się to na zaangażowanie, efektywność pracy, rotację (utrata wiedzy i środków), komunikację, jakość i masę innych elementów odzwierciedlających się finalnie w kulturze i wyniku finansowym.

Często jestem pytany o firmy jakie polecam do składania CV jednak wyłącznie ze szczerą rekomendacją. Przyznam, że jest ich niewiele.

Podczas realizacji projektów Tajemniczego Pracownika również raczej widzieliśmy firmy słabe lub co najwyżej przeciętne. Widać to już po samym ogłoszeniu o pracę.

Niestety niewielu jest przywódców patrzących na pełne spektrum biznesu w postaci osiągania zysku, profesjonalizacji, budowania elitarnej kultury i tak dalej.

Natomiast czasem otrzymuję gdzie pracę polecam? Rzeczywiście trudno jest znaleźć fajne firmy.

Marco Gliwice – jeśli jesteś absolutnym maksymalistą, nieustannie chcesz wszystko doskonalić, angażujesz się w życie lokalnej społeczności, decyzje opierasz o wartości.

Biuro Styl – świetny właściciel, ludzkie podejście, racjonalne systemowe podejście do zarządzania.
Poznań, Kostrzyn

Nowy Styl – jeśli chcesz pracować w korporacji ale budowanej w sposób przyjazny.
Kraków, Krosno, Szwajcaria, Niemcy, Francja.

Apptension – fajna atmosfera, świetny zarząd pokazujący swoją postawą standardy, rozwój, poukładana organizacja.
IT, Poznań

Mentax – jeśli jesteś samodzielny i odpowiedzialny.
Likwidacja szkód. Wrocław i Koszalin.

*Proszę wybaczyć wulgarny nagłówek. Potrafię zrozumieć ludzi, którzy naprawdę pracują po kilka lat w dosłownie gównianych organizacjach.

**Jeśli znacie jakieś firmy jakie warto polecić to chętnie dodam je do listy – sprawdzę.

***Podane firmy zrobiły na mnie duże wrażenie przez ostatnie 5 lat. Jednak z niektórymi nie mam bieżącego kontaktu i nie wiem co się zmieniło przez ostatnie około 2 lata.