Zaczynamy od szybkiego wyeliminowania Twojej największej bolączki

Zamiast marnować czas na wdrożenie drogich rozwiązań z wątpliwym skutkiem, my chcemy pomóc Ci szybko i efektywnie. Wybierzemy największe ograniczenie Twojego biznesu: słaba terminowość dostaw, nieoddawanie projektów na czas, planowanie produkcji/projektów ... Po co zajmować się optymalizacjami lokalnymi, które nie przekładają sie na Twój zysk? Zacznijmy od uwolnienia potencjału Twojego biznesu.

Autorska diagnoza organizacji

Żeby przejść do kolejnych kroków koniecznie musimy zrozumieć Twój biznes. Żeby zrobić to skutecznie w przeciwieństwie do innych firm doradczych my widzimy potrzebę wysłuchania trzech głosów, a nie tylko jednejgo.

Głosu Biznesu czyli strategii, ograniczeń jakie napotykasz i wyzwań z jakimi się mierzysz.

Głosu Pracowników, Dlaczego? Do ludzi w organizacji podchodzimy z jednej strony jak do użytkowników systemu , który determinuje ich doświadczenia i zachowania (np. wynagrodzeń) i tego z czym mają styczność (np. niewygodne krzesło i permanentny brak narzędzia). Czyli sprawdzamy jak to na nich wpływa, jak się z tym czują, jakie zachowania determinuje system. Przykładowo: czy praca akordowa może spowodować, że pracownicy będą produkować na magazyn. Obserwujemy wiele elementów jak systemowe podejście, uczenie się na błędach w organizacji etc. Z drugiej strony chcemy wyłapać aspekty psychologiczne i kulturowe. Czyli to jak wygląda komunikacja 1:1, świadomość pracowników względem samopoznania i rozumienia kontekstu społeczności (firmy) w jakim funkcjonują,

Głosu Rynku Jakie doświadczenia proponujesz klientowi? Czy dbasz o punkty styczności Twojej marki z nimi? Na co się skarżą? Z czym są najczęstsze problemy. Czy obietnica jaką dajesz w komunikacji (np. odświeżam oddech) jest faktycznie realizowana? Czy jasno ją komunikujesz?

Ponieważ nie wszystko widać gołym okiem używamy wielu narzędzi i metod wspierających. Jedną z nich jest Tajemniczy Pracownik, który pracuje w firmie anonimowo i obserwuje jak wygląda komunikacja, co przeszkadza w dobrej pracy, jakie są przyczyny negatywnych zachowań pracowników etc. Całość kończy się unikalnym raportem łączącym kwestie biznesowe, międzyludzkie i dotyczące klientów. Dajemy również rekomendacje kolejnych działań działań wraz z hierarchiczną kolejnością potrzeb.

Podniesiemy Twój zysk bez inwestycji

Wiele firm oferuje długotrwałe programy odchudzające oparte o Lean i inne narzędzia. Naszym zdaniem to nie działa. Skupiamy się na zidentyfikowaniu jednego głównego ograniczenia Twojego biznesu. Niezależnie czy jest ono w Twojej organizacji czy rynku usuniemy je podnosząc Twój zysk. Po co tracić energię na inne obszary? Tylko zlikwidowanie wąskiego gardła biznesu pozwoli Ci podnieść zysk.

Dzięki naszym narzędziom trwale zwiększysz moce przerobowe, szybciej zrealizujesz projekty i zwiększysz ilość klientów oraz dostarczaną im wartość.

Wielu naszych klientów wybiera pracę z firmami z tzw. wielkiej czwórki. Potem wracają do nas właśnie ze względu na wynik, obsługę i koszty.

Zagwarantować pracownikom bezpieczne i satysfakcjonujące miejsce pracy, teraz i w przyszłości

Jeśli chcesz coś zrobić dobrze to musisz mieć do tego dobrych ludzi. Pomożemy Ci wdrożyć najlepszy w kraju proces rekrutacji, stosowany w firmach okrzykniętymi Firmami marzeń w swoich regionach. Zaczynijmy od chwili refleksji: Czy naprawdę kogoś potrzebujemy? Może można coś zoptymalizować? Po metodyczne psychologiczne podejście badania wartości i komunikacji kandydatów, co jest ważniejsze od merytoryki, której można się nauczyć. Po rozwijanie potencjału zespołów. Nieustanny proces podnoszenia świadomości wszystkich w organizacji.
Ludzie z firm przeciętnych po prostu odejdą, a na rynku pracownika trudno będzie ich zastąpić. Oczywiście możesz próbować konkurować wynagrodzeniem, ale zawsze znajdzie się ktoś kto zapłaci więcej!

Możesz kupić ręce człowieka żeby dla Ciebie przerzucał węgiel. Możesz też kupić jego umysł, żeby dla Ciebie handlował. Jednak nie dasz rady kupić jego serca. Żeby się zaangażował w to co robi.

Marek Ś.

Twoi ludzie potrzebują zmieniającego się wraz z rozwojem ich świadomości sensu pracy i wykorzystania swoich silnych stron, talentów.

Podczas prac nie będziemy skupiać się na rozpieszczaniu ludzi drogimi benefitami. Przeciwnie, skupimy się na motywacji godnościowej. Wewnętrznej. Będziemy sie starać usunąć to co blokuje ich przed dobrą praca. Niezadowolony klient to 10 niezadowolonych klientów. Natomiast niezadowolony pracownik to sami niezadowoleni klienci!

Samozarządzanie

Czyli podejście procesowe zastępujące nisko efektywną pracę na szefa w pracę dla firmy

Uwaga!!! Tego elementu nie wolno wprowadzać w firmach źle zorganizowanych z bardzo niskim zaangażowaniem pracowników. Kończyłoby się to katastrofą.

Najstarsza Polska firma bez hierarchicznego zarządzania istnieje na rynku od 18+ lat i pracuje w branży produkcyjnej. Zatrudnia około 100 osób. Może się pochwalić między innymi zatrudnianiem 3-4x mniej ludzi od konkurencji na tym samym poziomie obrotu, czy niemal brakiem rotacji na przestrzeni lat. Możemy zorganizować Ci wycieczkę wraz z szkoleniem - jeśli nie wierzysz.

Musisz zdać sobie jednak mieć świadomość, że ten krok w przeciwieństwie do poprzednich to okres 1,5 roku do 9 lat w zależności od wielkości Twojej firmy.

Autorska diagnoza organizacji

Żeby przejść do kolejnych kroków koniecznie musimy zrozumieć Twój biznes. Żeby zrobić to skutecznie w przeciwieństwie do innych firm doradczych my widzimy potrzebę wysłuchania trzech głosów, a nie tylko jednego. Głosu biznesu, głosu pracowników (użytkowników) i głosu klientów.


Ponieważ nie wszystko widać gołym okiem używamy wielu narzędzi i metod wspierających. Jedną z nich jest Tajemniczy Pracownik, który pracuje w firmie anonimowo i obserwuje jak wygląda komunikacja, co przeszkadza w dobrej pracy, jakie są przyczyny negatywnych zachowań pracowników etc. Całość kończy się unikalnym raportem łączącym kwestie biznesowe, międzyludzkie i dotyczące klientów. Dajemy również rekomendacje kolejnych działań działań wraz z hierarchiczną kolejnością potrzeb.

Transfer zbioru dobrych praktyk, narzędzi i procesów z najlepiej zorganizowanych Polskich firm

Nasz sztandarowy produkt to proces rekrutacji i rozwoju Twoich ludzi. Zaczynając już od analizy czy na pewno kogoś potrzebuję po psychologiczny proces oceny wartości i komunikacji kandydata.

Są też procesy, które muszą być indywidualnie dopasowane do Ciebie. Takim przykładem jest proces oferowania i sprzedaży. Mamy narzędzia, które pozwolą w tym przypadku warsztatowo usprawnić go i pozwolić podejść systemowo.

Podoba Ci się ta strona? Napisz do Nas, to również potrafimy!

Sąd Rejonowy w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, KRS 0000776158, kapitał zakładowy: 5 000 PLN, REGON: 382 810 639, NIP: 7792504032