Poziom II

Harmonijne ZWIĄZKI i komunikacja bez przemocy

Jeśli Twoi ludzie nie czują już strachu i nie blokuje ich system przed dobrą pracą, to jest to świetny czas żeby popracować nad rozwojem ich komunikacji.

Jeśli Twoja organizacja zaniedbała rozwijanie świadomości w tym obszarze ludzie będą się komunikować z wzajemną przemocą, która blokuje wzajemne zrozumienie. Będą wzajemnie się obwiniać, popadać w konflikty, osądzać. W kuluarach będą krążyć plotki i teorie spiskowe.

Co z tym zrobimy? Zadbamy o to aby nauczyć się aktywnie słuchać i wyłapywać prawdziwe intencje rozmówcy, nawet jeśli ten jest zdenerwowany i krzyczy. Będziemy uczyć się też zrozumieć własne potrzeby i intencje, a potem klarownie je komunikować. W firmie zaczną iskrzyć więzi przyjaźni. Będziemy mogli tez powiedzieć komuś wprost, że zrobił coś źle. Po pierwsze nie będziemy mieć obawy, że coś nam za to grozi – usunęliśmy strach w poprzednim etapie. Po drugie zrobimy to w zrozumiały sposób dla odbiorcy komunikatu. Po trzecie on zamiast się obrażać i myśleć Co on znowu ode mnie chce? Zacznie ze mną rozmawiać jak to naprawić.