Oświadczam, że Flow Up Group nie sprzedaje szkoleń i nie będzie. Dlaczego? Szkolenia niemal zawsze są tylko kosztem i nie dają wyniku!

Oświadczam, że Flow Up Group nie sprzedaje szkoleń i nie będzie. Dlaczego? Szkolenia niemal zawsze są tylko kosztem i nie dają wyniku!

Niestety już kilkanaście razy „podejrzewano” naszą firmę o sprzedaż szkoleń. Całkowicie odcinamy się od branży szkoleniowej.

Dlaczego? Jest bardzo wiele powodów. Wymienię tylko kilka:

 • Szkolenia nie zmieniają sposobu zarządzania i kultury organizacyjnej klienta, więc nawet dobre nie przekładają się zazwyczaj na jakikolwiek efekt. Mało tego. Jeśli świadomość kadry przerośnie świadomość przywództwa jest duża szansa, że Ci ludzie odejdą.
 • Szkolenia nie usuwają przyczyn problemów, nie szukają tych przyczyn.
 • Trudno nam przypomnieć sobie jakąkolwiek firmę w jakiej byliby zadowoleni z szkoleń, wdrożyli zmiany i odnieśli globalną poprawę wyniku.
 • Szkoleniowcy często reprezentują podejście 4xZ
  Zdobądź zlecenie
  Zrób ile się da szkoleń
  Zarób
  Zapomnij
 • Szkoleniowców często niewiele różni od szamana z dżungli Amazońskiej. Zwodzi ich losowość. Mylą skutkami z przyczynami. Rozszerzają plotki i pseudonaukę. W obszarach szkoleń „miękkich” poziom modnych bzdur jest po prostu przerażający. Niemal nikt nie falsyfikuje tego co powiela!
 • Szkolenia są generalnie stosowane w miejscach niepraktycznych. Nie dających korzyści globalnych.
 • Szkoleniowcy mają często „wiedzę” oderwaną od praktyki.
 • Rynek szkoleniowy został zdominowany przez socjalizm. Ogromna ilość szkoleń jest współfinansowana przez podatników UE i gdyby nie redystrybucja nie kupowalibyśmy tych szkoleń. Nie mają wartości. W dodatku to drastycznie obniżyło jakość samych szkoleń i zdewastowało branżę. Prowadzi do nadużyć. Biurokratyczne zasady kogo i jak szkolimy np. Panów 50+ z obszarów wiejskich… to czysty socjalistyczny absurd.

Dla nas liczy się osiąganie wyników. Nie będziemy skakać po stołach i szkodzić przedsiębiorstwom zabierając ich czas.