Wojciech Woźniak

To nie tylko akcja charytatywna. My zmieniamy sposób zarządzania i kulturę organizacyjną osiągając wyniki:

x
Czterokrotny wzrost zysku netto bez zwiększenia zatrudnienia i wzrostu kosztów operacyjnych - Kelvyn
dodatkowego zysku w wyniku poprawy efektywności "wąskiego gardła" - Marek
%
Skrócony czas realizacji produkcji - Kelvyn
Podniesiony zysk roczny klienta - Krystian
Uratowane środki klienta przed potencjalną karą z ZUS - Tomek
%
Zmniejszenie rotacji pracowników bez inwestycji - Krystian
o s o b o w a
firma oparta o role, wskaźniki, samozarządzające się zespoły - Radek

Studium wybranych przypadków zespołu Flow Up Group

Wyzwanie Optymalizacja ilości reklamacji z aż 72% oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu. Rola ⋙ Dbanie o zwiększenie mocy przerobowych…

Czytaj dalej

Wyzwanie Podniesienie efektywności firmy produkcyjnej, producenta komponentów metalowych. Nasza rola ⋙ Przeszkolenie najważniejszych osób w organizacji z praktycznego zastosowania…

Czytaj dalej

PL Firma produkująca meble o nowoczesnym designie, zatrudniająca 60 pracowników ogółem, 40 bezpośrednio zaangażowanych w produkcję.Roczny obrót w 1999…

Czytaj dalej

Wiemy jak to osiągać. Zacznijmy od charytatywnego warsztatu, którego wartość określisz samodzielnie!

Przepraszamy, ale nie znaleziono wyników dla żądanego archiwum.

Wróć lub skorzystaj z mapy witryny poniżej:

Strony

50% kwoty przeznaczymy na wybrany przez Ciebie cel charytatywny:

Wspólnie możemy zadbać o przyszłe pokolenia poprzez zakup do przedszkoli podręczników do edukacji ekonomicznej wraz z opracowaniem warsztatów. Możemy też wspólnie uratować komuś życie.
Krystian Pluciak

Warsztat to umiejętności, wiedza i większa świadomość. Co więc proponujemy by nie skończyło się na salce szkoleniowej?

Przepraszamy, ale nie znaleziono wyników dla żądanego archiwum.

Wróć lub skorzystaj z mapy witryny poniżej:

Strony

Z czego wynika nasze podejście?

Chcesz zrozumieć jak działają najlepsze organizacje w kraju jakie udało nam się znaleźć?
- 3-4x mniejsze zatrudnienie od konkurencji na podobnym poziomie obrotu w branży produkcyjnej
- ponad 20% zyskowności w branży przemysłu ciężkiego
- 60 osobowa samozarządzająca się organizacja bez kierownictwa, premii uznaniowych, odpowiedzialność po stronie pracowników (urlopy, zastępstwa, realizacja celów, rekrutacja, budżet), kilkuosobowa rotacja przez 11 lat.

Z jakich korzystają metod, narzędzi i jaki mają sposób myślenia ich właściciele? Opowiadamy o tym na łamach książki i podczas wystąpień. Chcemy zauważalnie wpłynąć na jakość życia w kraju dzieląc się najlepszymi praktykami!

Krystian Pluciak
Flow up Group patrzy na firmę jak na system naczyń połączonych, które wzajemnie na siebie oddziałują. Realizowane zlecenia przechodzą przez procesy A > B > C > D niczym ciecz przez rurę. Firma zrealizuje tyle zleceń (cieczy) ile przejdzie przez jej system (rura). Tradycyjne podejście (Lean Management, Kaizen, TQM) każe nam doskonalić całą rurę lub zmniejszać koszty. Jednak wynik Twojej firmy to ile "cieczy" przepłynie zależy tylko od jednego punktu. Zysk Twojej firmy determinuje proces B. Dlatego Flow Up Group skupia się tylko na tym co daje wyniki. Działamy szybko i skutecznie.
Marek Krzyżanowski
Kultura Organizacyjna to jedyna przewaga niemożliwa do skopiowania. Wpływa ona bezpośrednio na rentowność, ilość problemów, sterowalność, rotację i zaangażowanie pracowników. Czyli dokładnie to co widzimy jako efekty. Jednak organizacje nie potrafią dziś nią świadomie zarządzać. Tworzy się więc spontanicznie i to ona zaczyna zarządzać biznesem. Wartości, potrzeby i przekonania byłych pracowników, obecnych pracowników i liderów determinują ich postawy i działania. Efektem czego jest obecny obraz firmy.
5 etapów wzrostu kultury organizacyjnej FlowUp® to przełomowe podejście związane z mierzeniem i zarządzaniem kulturą. Zmieniamy organizację systemowo. Łączymy w sobie kilka zweryfikowanych naukowo podejść z całego świata i autorskie narzędzia.
Sprawdzamy co ogranicza organizację globalnie i rozpoczynamy proces pomiarów i udoskonaleń.
Krystian Pluciak

Kto będzie dla Ciebie pracować?

Krystian Pluciak Flow Up

Krystian Pluciak

Partner Flow Up Group
Architekt kultury organizacyjnej

Nie szkoli i nie doradza, usuwa problemy w organizacjach eliminując ich przyczynę. Zmienia system zarządzania i kulturę.

Podnosi zyskowność firm bez kosztownych inwestycji lokalizując jedno miejsce, które determinuje wynik całej organizacji. Przez co działa szybko i skutecznie.

Od lat analizuje systemy złożone jakimi są firmy. Szczególnie przypatruje się wartościom i potrzebom przywódców i pracowników. Zauważył, że organizacje są obrazem ludzkich wartości i przekonań. To właśnie one determinują jakie podejmujemy decyzje i jak wyglądają w firmie wyniki, procesy, atmosfera, zaangażowanie  oraz inne obszary. To co widzimy jest tylko efektem tego co jest w nas i w ludziach jakich wybraliśmy.

Wykładowca MBA w obszarze kultury organizacyjnej. Badacz najlepiej zorganizowanych firm w kraju, autor Księgi Dobrych Praktyk i publikacji do wielu gazet specjalistycznych. Praktyk.

Pasje? Uwielbia zagadki i łamigłówki. Rozgrywki strategiczne i ekonomiczne, sztukę wojny. Stara się czytać przynajmniej 4 książki miesięcznie. Rekonstruktor 17 wiecznej Husarii, początkowy szermierz szablą. Stoik.

Marek Krzyżanowski mały

Marek Krzyżanowski

Partner Flow Up Group
Ekspert ds. poprawy efektywności

Marek Krzyżanowski – potrafi szybko i bez kosztownych inwestycji podnieść zysk twojej firmy. Teraz i w przyszłości.

Marek przedstawia jak w prosty i metodyczny sposób zwiększać zysk firmy. Dzięki jego metodologii zespoły projektowe podejmują lepsze decyzje strategiczne, które wpływają na wynik firmy. Marek pokazuje GDZIE metodycznie realizować proces ciągłego doskonalenia, aby osiągnąć cel firmy.

Celem Marka jest usamodzielnienie organizacji, tak aby możliwie szybko sama potrafiła stosować wypracowaną metodyką ciągłego doskonalenia.
W projektach używa podejścia Teorii Ograniczeń, Lean Management oraz DMAIC Six Sigma oraz narzędzi systemowego i logicznego myślenia.

Radek

Radosław Bartosik

Partner Flow Up Group
Zmiana w liderach

Co udało mi się wypracować w obszarze kultury organizacyjnej w Mentax.pl?

  • 7 godzinny tryb pracy bez utraty efektywności i z sprawniejszym dowożeniem celu w terminie, mniejszą ilością błędów.
  • Rotacja: przez 11 lat istnienia odeszła jedna osoba, trzech programistów zmieniło pracę i z trzema osobami się rozstaliśmy.
  • Odpowiedzialność po stronie ludzi, nie szefa. Radosław od roku mieszka w innym mieście. Sami się zatrudniają, zwalniają, robią zakupy, decydują czy pracują zdalnie. Rozliczają się miedzy sobą zastępstwa i nieobecności.
  • W organizacji mamy rozpisane role (odpowiedzialności) i wskaźniki, z tego się wzajemnie rozliczamy.
  • Pracujemy w małych multidyscyplinarnych i samozarządzających się zespołach. Określających sobie cele.
  • Jawność finansów.
  • Żadnych premii uznaniowych. Jedyna nagroda to premia roczna od przychodu dzielona równo przez wszystkich za zaangażowanie.

*Obecność Radosława oznacza dodatkowy dzień pracy warsztatowej i wzrost kosztu delegacji. Prosimy o informację czy warsztat ma być rozszerzony o blok dla liderów z Radkiem.

Każdy dzień zwłoki z decyzją o warsztacie sprawia, że ucieka Ci zdobycie umiejętności jak więcej zarabiać i jak rozwijać kulturę.

Jesteś zawalony projektami i działaniami operacyjnymi, nie masz czasu na warsztat? Tym bardziej potrzebujesz tego spotkania.

Brakuje Ci środków na nowe projekty? Znajdziemy je rozliczając się wyłącznie od efektu.

Masz konkretną potrzebę od jakiej powinniśmy zacząć?

Przepraszamy, ale nie znaleziono wyników dla żądanego archiwum.

Wróć lub skorzystaj z mapy witryny poniżej:

Strony

Jako Flow Up Group chcemy zauważalnie przyczynić się do wzrostu firm w Polsce, bez Was tego nie osiągniemy

+48 606 699 479

krystian.pluciak@flowup.pl

Odtwórz wideo