Sposób myślenia

Sposób myślenia

Wyznając odmienne wartości, potrzeby egzystencjalne, osobowość, przekonania i posiadając zróżnicowany matrix moralny (czyt. Prawy umysł), każdy z nas ma odmienny sposób myślenia o sobie i świecie.

Nierzadko te fundamenty są tak od siebie oddalone, że świat wydaje się nam absolutnie innym miejscem. Oczywiście możemy ćwiczyć lepszą komunikację, oddalać osądy moralne, próbować rozszyfrować osobowość rozmówcy… Tylko to nie oznacza, że będziemy się dobrze rozumieć, współpracować. Nie oznacza również druga strona też będzie chciała się porozumieć.

Do czego dążę? Nie warto tracić energii na zmianę innych (np. pracowników, kluczowych klientów). To tak jakbyśmy wybrali sobie partnera życiowego lub współlokatora z zupełnie innymi oczyma i sposobem myślenia od naszego. Będziemy tracić masę zbędnej energii na to co z kimś innym będzie lekkie i przyjemne. Czy warto wiec wspólnie z kimś o zupełnie przeciwstawnym/innym sposobie myślenia przyrządzać danie? Inne kubki smakowe, odmienny proces pracy… To sie nie może udać.