Podnieś zysk
wyeliminuj problemy
zatrzymaj rotację
działaj systemowo i rośnij !

Rezultaty naszych partnerów

Zrozumienie tego, co Cię powstrzymuje, może Cię mocno popchnąć do przodu. Co ogranicza Twój wzrost?

dr Eliyahu Goldratt

4x wzrost zysku netto, wzrost produkcji o 45% w 8 miesięcy

Design Mobel Tauranga Projekt: Dr. Kelvyn himself

Redukcja produkcji w toku z 800 000 do 400 000 sztuk – tym samym skracając czas realizacji produkcji o 50%

OSG Corporation Projekt: Dr. Kelvyn himself

60 osobowa samozarządzająca się w oparciu o role i wskaźniki organizacja bez kierownictwa z odpowiedzialnością operacyjną po stronie ludzi, sami się zatrudniają/zwalniają, budżetują, kupują... Bez premii uznaniowych. Pracują 7h dziennie.

Mentax SA Projekt: Radosław himself

Produkcja utrzymywała się na stałym poziomie, podczas gdy produkcja w toku została zmniejszona o 49% w ciągu pierwszych 8 tygodni. Całkowity czas realizacji skrócił się z 6,6 tygodnia do 2,8 tygodnia w tym samym okresie. Produkcja w toku została dodatkowo skrócona do 1/3 początkowej przez 12 tygodni: z 600 000 sztuk do 200 000.

Shinshiro Plant Projekt: Dr. Kelvyn himself

Ogólna produkcja w toku została skrócona o połowę do 65 000 sztuk po 12 tygodniach, czas realizacji skrócił się z 5½ tygodnia do 3 tygodni w tym samym okresie

Ohike Projekt: Dr. Kelvyn himself

Drukarnia offsetowa zatrudniająca 250 osób pobiła rekord ilości wyprodukowanych książek w swojej 36 letniej historii.

NDA Marek

7 500 000 zł oszczędności firmy z branży budowalnej poprzez uchylenie kar z ZUS-u

NDA Tomasz

Zaoszczędzenie ponad 1500 godzin pracy wąskiego gardła poprzez podniesienie eksploatacji obszaru, skrócenie przestawienia maszyny, skrócenie cykli produkcyjnych, przeniesienia części produkcji na stanowiska niebędące ograniczeniem

NDA Marek

Około 500 000 zł oszczędność oraz podniesienie efektywności firmy produkcyjnej

NDA Marek

  To jak obecnie wygląda i funkcjonuje firma nie daje Ci satysfakcji?

  Znasz poniższe bolączki?

  Coraz trudniej osiągnąć nam zysk

  Brakuje nam rąk do pracy

  Wewnętrzne konflikty i silosy

  Wielozadaniowość, opóźnienia

  Niska efektywność pracy

  Fatalna komunikacja

  Ciągłe gaszenie pożarów
  Powracające bolączki

  Organiczające przywództwo

  A jakie są Twoje wyzwania?

  Tracisz czas, środki i zdrowie na walkę z tymi skutkami?

  Dotychczasowe próby rozwiązań nie dały rezutlatów?

  Lean Management, Kaizen i Six sigma

  Szkolenia

   

  Zmiany systemu wynagrodzeń

   

  Zakup maszyn, narzędzi

  Aplikacje, technologie IT

   

  Własne interwencje i inicjatywy

  Jednak nie dają Ci na poziomie globalnym rezultatów finansowych, poprawy efektywności oraz nie wyeliminowały kluczowych bolączek?

  Dlaczego większość prób zmian w firmie kończy się porażką?

  Zazwyczaj przychodząc do pracy żyjesz według wskaźników finansowych, zadowolenia klientów, rotacji pracowników oraz pojawiających się problemów.

  Kiedy chcesz wpłynąć na zmianę tego co widzisz korzystasz z szkoleń, programów, narzędzi, maszyn… próbując dokonać zmiany technicznej, lokalnej. Jednak to co widzimy to tylko rezultat tego jak zaprojektowana jest organizacja.

  Flow Up Group zajmuje się zmianą na poziomie sytemu zarządzania, kultury organizacyjnej i środowiska pracy oraz zmianą adaptacyjną sposobu myślenia ludzi.

  Na jakie połapki musisz wiec uważać?

  Bardzo często np. firmy świadczące usługi z zakresu Lean Management podają astronomiczne kwoty oszczędności. Kwot tych nie widać na koncie firmowym, jedyne co jest widoczne to koszt projektu. Dlaczego? Prześledźmy to na podstawie projektu Black belt jednego ze znajomych. Jego zadaniem było odszukać przynajmniej 200 000 zł oszczędności w firmie w skali roku. Wybrał jeden z obszarów i na kilku identycznych maszynach miedzy innymi poprzez metodykę SMED przyśpieszył szybkość przezbrojeń o 37%! Na czym polega haczyk? Te maszyny nie były wąskim gardłem. Były obciążone w około 67%. To znaczy, że dzięki jego zmianie firma nie obsłużyła ani jednego zlecenia więcej! Wyniku firmy się nie zmienia przez lokalne optymalizacje.

  Jeśli twoje przedsiębiorstwo zmaga się przykładowo z rotacją znajdzie się sporo firm oferujących budowanie marki pracodawcy, zajmujących sie rekrutacją kadry i tak dalej. Czy zdarzyło Ci się by ktoś zaproponował usunięcie przyczyny Twojego problemu? Byłoby to efektywniejsze, bezpieczniejsze, tańsze i pewne.

  Może słyszałeś anegdotę jak przychodzi trener do właściciela i mówi; Powiem Wam jak więcej sprzedawać rozradowany prezes odpowiada Wspaniale, to zatrudnię Pana na dyrektora handlowego! zdziwiony trener Ale ja mogę tylko POWIEDZIEĆ. Sukces leży w zmianie i implementacji, a nie mówieniu jak coś zrobić. To na wdrożeniu zazwyczaj upadają projekty zmian.

  Sprzedawcy zawsze znajdą powód by kupić ich produkt. Nawet jeśli zrobią jakaś analizę to finalnie będzie trzeba kupić ich maszyny, szkolenia, doradztwo....

  Dostawcy np. szkoleń czy maszyn nie chcą odnosić sie do wyników globalnych firmy tylko ewentualnie miar lokalnych. Tylko, że celem firmy jest globalna efektywność teraz i w przyszłości, a nie poprawa lokalnych wskaźników. Co z tego, że sprzedaż generuje więcej klientów jeśli brakuje Ci rąk do pracy by je obsłużyć?

  Dostawcy działają prostym schematem; Zdobądź zlecenie -> Zrób -> Zarób -> Zapomnij*. Brakuje nastawienia na cel i efekt globalny po Twojej stronie.
  *Chyba, że jest możliwość sprzedać kolejne szkolenie, produkt...

  Chcesz być częścią organizacji z jakiej jesteś dumny?

  Rozwiązania

  My zajmujemy się wyłącznie tym co determinuje Twój wzrost

  Po pierwsze

  Zajmiemy się zlokalizowaniem przyczyn bolączek jakie trapią Twoją firmę.

  Ustalimy co determinuje wynik finansowy Twojej organizacji oraz pokażemy Ci jak osiągać przełomowe wyniki dzięki podejściu systemowemu.

  Dowiesz się jak środowisko pracy, kultura organizacyjna i przywództwo ograniczają wzrost biznesu

  Po drugie

  Usuniemy przyczyny tych bolączek wraz z samymi problemami jakie trapią Twoją organizację. Jednak by nie popełniając błędów naszej konkurencji będziemy działać systemowo dobierając podejście w zależności od potrzeby:

  Narzędzia myślowe

  Podniesienie przerobu

  Wpływ środowiska pracy

  Kultura organizacyjna

  Masz konkretne wyzwanie, którego chcesz się pozbyć? Może to coś z trzech najczęściej spotykanych wyzwań na jakie trafialiśmy w 2021 roku.

  Po trzecie

  Pomożemy Ci stworzyć firmę z jakiej będziesz dumny

  Nasz sposób myślenia jako przywódców jest również szkalnym sufitem dla naszych biznesów.

  To środowisko pracy w znaczącym stopniu determinuje obraz organizacji. Czy Twoi pracownicy mają przestrzeń do zgłaszania inicjatyw? Czy są wspierani prtzez liderów?

  Wartości wyznawane przez ludzi oraz ich potrzeby potencjalnie ograniczające determinują to jak wygląda i funkcjonuje firma.

  Metody Flow Up Group

  Badania jakościowe

  Badania ilościowe

  Narzedzia myślowe

  Warsztaty

  Rozmowy 1:1

  Feedback

  Monitoring wyników

  Listy kontrolne, schematy

  Logoterapia

  TQM

  Zaufali nam

  Sposób myślenia nas przywódców wytycza szklany sufit dla całej organizacji.

  Krystian Pluciak

  Badanie autentyczności przywództwa to możliwość wyciągnięcia wniosków dotyczących mojego sposobu zarządzania, z których wcześniej nie zdawałem sobie prawy. Ciekawym efektem badania było zestawienie opinii mojej i mojego zespołu dotyczące silnych cech mojego przywództwa z tymi słabszymi. Jednak zlokalizowanie obszarów, nad którymi powinienem pracować, odkryło dla mnie prawdziwe wyzwania. Wynik testu to jedno, ale odpowiednia ich interpretacja to trudny i ważny element badania - warto poświęcić na to czas i przeprowadzić je z osobą, która potrafi to zrobić. Rozmowa z Krystianem pokazała mi to, co na pierwszy rzut oka pozostawało ukryte.

  Michał Śliwiński Dyrektor Operacyjny ACO

  Nawet kierownicy, którzy nigdy wcześniej nie mówili o swoich emocjach po badaniu i rozmowie z Krystianem przyszli podzielić się swoimi doświadczeniami przemyśleniami zainspirowani do natychmiastowej rewizji swojego sposobu działania

  Tomasz Maciejewski Solutio

  Wskazanie silnych cech mojego przywództwa pozwoli mi na ich umocnienie w profilu zarządzania. Jednak odkrycie obszarów, nad którymi powinienem pracować, odkryło dla mnie prawdziwe wyzwania. Ciekawym efektem badania było zestawienie silnych cech mojego przywództwa z tymi słabszymi oraz możliwość wyciągnięcia na tej podstawie wniosków, z których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy. Wyniki testu to jedno, ale odpowiednia ich interpretacja to trudny i ważny element badania – warto poświęcić na to czas i przeprowadzić je z osobą, która potrafi to zrobić. Rozmowa z Krystianem pokazała mi to, co na pierwszy rzut oka pozostawało ukryte.

  Tomasz Drzymała Dyrektor Działu Badań i Rozwoju

  Bardzo dobre badanie przywództwa połączone z rozmową rozwojową jeden na jednego. Dostrzegłem pewną lukę w sposobie zarządzania i jest to pierwszy krok do zmiany.

  Piotr Dresler Dyrektor działu mechaniki i produkcji

   Ile byłoby dla Ciebie warte usunięcie bolączek?

   Czy to się może udać u Ciebie?

   Bazujemy na podejściu systemowym w kontekście efektywności, kultury organizacyjnej i środowiska pracy. Niezależnie wiec czy produkujesz, świadczysz usługi, jesteś z branży TLS… to co robimy jest ponadbranżowe. Nie potrzebujemy więc wiedzy specjalistycznej wynikającej ze specyfiki Twojej firmy.

   Jakie zagrożenia musimy przełamać?

   Najczęściej spotykane obiekcje na tym etapie

   Nasze wnioski mówią dokładnie to, że znacząca większość liderów nie ma czasu na kwestie strategiczne. Wchodzi w wielozadaniowość, nadmiar projektów, bieżączkę, gaszenie pożarów, wchodzenie w role pracownika np. przeglądanie FV lub specjalisty np. sprzedaje oraz myślenie tylko o tu i teraz. Nie mają wtedy czasu na zarządzanie operacyjne, planowanie i rozwój firmy. Jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobimy jest więc uwolnienie Twojego czasu!

   Zawsze znajdzie się coś pilniejszego, bieżączka lub jakiś pożar do ugaszenia. Czasem może to być manifestacja jakiegoś ukrytego lęku przed zmianą wyrażona w prokrastynacji - odwlekaniu. Pytanie pierwsze to czy stać Cię na dalsze zwlekanie? Pytanie drugie to kwestia; jeśli nie teraz to kiedy? Trzecie i kluczowe, co Ci daje to, że sie nie zmieniasz?

   Zmiana na poziomie systemu zawsze zaczyna sie od przywódców. Jeśli nie wsiądą do autobusu z reszta kadry to zmiana polegnie, a najbardziej wartościowe osoby opuszczą organizację w wyniku irytacji.

   Nabywcy zazwyczaj mają jakąś wizję tego co chcą zrobić. Jeśli ktoś chce np. przyśpieszyć przezbrojenia jakiejś maszyny, a nie jest ona wąskim gardłem - nie wpłynie na wynik firmy to Flow Up Group się tego nie podejmie. My zajmujemy się systemowym usuwaniem bolączek, podnoszeniem zysku i zmianą kultury oraz środowiska pracy.

   Wielu przedsiębiorców to bardzo silne charaktery. W naszym kraju walka z państwem powoduje, że biznes to sport ekstremalny wiec to rozumiemy. Natomiast jeśli nie jesteś skłonny do aktualizowania swojego sposobu działania i kwestionowania metod by cześć z nich obalić i zastąpić efektywniejszymi to możesz być niegotowy na współpracę. Możesz próbować automatycznie narzucać nam wole i próbować przejąć kontrolę nad projektem oraz kwestionować to co robimy i co jest niezgodne z Twoim Status Quo. Takie osoby zazwyczaj kończą jak bohater słynnego utworu Elektrycznych Gitar "Nikt ich nie poratuje i nikt im nic nie podpowie" bo zawsze mają rację.

   Skoro jesteśmy tacy skuteczni to czy uzależniamy wynagrodzenie od wyniku? Jeśli mamy 100% wpływ na wynik np. naszym zadaniem będzie obniżenie kosztu dostawy energii dla Twojej firmy to tak, rozliczamy sie wyłącznie od sukcesu. Jeśli nie mamy na wynik 100% wpływu ponieważ a) nie mamy mocy decyzyjnej b) mogą się pojawić czynniki zewnętrzne jak nagłe zmiany prawa c) to po stronie nabywcy leży część zadań projektowych... nie. Natomiast uzależniamy ciągłość projektu od realizacji postępu. Nieustannie organizując spotkania wynikowe. Nasze wynagrodzenie jest więc wtedy pośrednio zależne od rezultatów. Uwaga! Jeśli po stronie nabywcy nie ma pełnego zaangażowania w projekt to również możemy go przerwać. Nie ma sensu płacić Flow Up Group jeśli nabywca nie chce osiągać efektów.

   Jeśli czegoś nie mierzymy to nie możemy tym zarządzać. Zaczynając projekt godzisz się więc na cykliczne spotkania wynikowe i to, że będziemy Cię upominać za brak dyscypliny.

   Naszą rolą jest pokazać Ci metodę i ramowy schemat działania oraz dać narzędzia. Następnie usamodzielnić w określonym zakresie czasu ponieważ chcemy efektywnie zmienić jaknajwiecej organizacji.

   Zawsze część nabywców zwłaszcza na początku swojej przygody z biznesem uznaje, że zrobi to samodzielnie. Bardzo cenimy sobie klientów, którzy wracają do nas czasem po latach doświadczeni stratą czasu, środków i nerwów.

   Od 6 lat zbieramy najlepsze praktyki

   W 2015 roku postanowiłem odnaleźć najlepsze firmy w kraju, poznać jak działają i opisać ich ponadbranżowe dobre praktyki w książce!

   Poznaj najlepsze praktyki biznesowe w formie metod zarządzania, narzędzi, sposobu myślenia i przywództwa opisanych w formie merytorycznych rozmów.

   Firma w całości zbudowana wyłącznie na procesach - bez tradycyjnego kierownictwa. Elitarna efektywność pracy pozwala im zatrudniać 3-4x mniej ludzi od konkurencji na zbliżonym poziomie obrotu.

   Marco z Gliwic (produkcja) Rozmówca: Marek Śliboda

   Firma składa się z 9 tematycznych zespołów samozarządzających się. To znaczy, że ludzie sami: rekrutują/zwalniają się, robią zakupy, uzgadniają ze sobą jak pracują, negocjują jeśli ktoś ma być nieobecny i tak dalej.

   MENTAX SA Rozmówca: Radosław Bartosik

   Nagrali kilkugodzinny firm zniechęcający kandydatów niepasujących do ich kultury ponieważ cierpią na nadmiar kandydatów pomimo lokalizacji w Katowickiej strefie ekonomicznej.

   Marco z Gliwic (produkcja) Rozmówca: Marek Śliboda

   4x wzrost zysku netto, wzrost produkcji o 45% w 8 miesięcy

   Symetria UX Rozmówca: Radosław Bartosik

   Wprowadzili 7 godzinny tryb pracy podnosząc jednocześnie wydajność. Każdy w firmie ma swoją owskaźnikowaną rolę. Cele wszyscy wyznaczają sobie samodzielnie, a liderzy jedynie pytają "Co możemy zrobić by pomóc Ci poprawić ten wynik?". W organizacji nie mą żadnych premii uznaniowych! Jedynie premia roczna od przychodu dzielona przez ilość stanowisk.

   MENTAX SA Rozmówca: Radosław Bartosik

   4x wzrost zysku netto, wzrost produkcji o 45% w 8 miesięcy

   Unity Group Rozmówca: Radosław Bartosik

   4x wzrost zysku netto, wzrost produkcji o 45% w 8 miesięcy

   Nowy Styl Group Rozmówca: Radosław Bartosik

    A co ze Status Quo?

    Twoje bolączki zadomowiły się w firmie na dobre? Może są tam już od lat i co jakiś czas przypominają Ci się w postaci niepożądanych skutków i gaszenia pożarów… Jeśli nie zajmiemy się przyczynami to nadal będą toczyć Twoja organizację i jak zarazki rozziewać się bo innych obszarach biznesu.

    30 minutowa bezpłatna konsultacja

    Wypełnij formularz

    17 sekund

    Ustal dogodny termin

    Konsultacja online

    30 minut

     

    Media, stowarzyszenia
    i przyjaciele wspierają dobre praktyki