Proces Rekrutacji

Często czujemy się zachomikowani w natłoku pracy bieżącej i nie mamy czasu na poprawę schematów według jakich działamy. Tym czasem to właśnie sposób działania wpędza nas w martwy punkt.

Ta instrukcja powstała na podstawie około 12 lat obserwacji firm w roli Tajemniczego Pracownika oraz analizy elitarnych przedsiębiorstw jakie udało mi się znaleźć pisząc Księgę Dobrych Praktyk – najlepiej zorganizowanych polskich firm.

 

Uwaga

Podczas 12 lat realizacji Badań Tajemniczy Pracownik tylko jedna firma* zlecająca obserwację miała funkcjonujący i efektywny proces rekrutacji.

*Badanie to zlecają firmy z problemami związanymi z szeroko rozumianym HR

 
Marco Gliwice FlowUp

(…) Ta kwestia jest jasna. Warto jednak zadać sobie pytanie, co jest celem rekrutacji. Otóż jest nim znalezienie odpowiedniego człowieka. (…) Jak się poddam i zatrudnię kogoś, kto mi nie odpowiada, będę hipokrytą. Będę czuł, że robię źle – a ja nie chcę robić źle.

Marek Śliboda

-

Marco

Co otrzymasz?

Rozpisane kroki ramowego procesu rekrutacji zaczynają się zawsze od zbadanie potrzeby rekrutacyjnej. Wbrew intuicji często ten krok powoduje, że zmieniamy coś w sposobie funkcjonowania i rekrutacja staje sie zbędną. Dlaczego ten etap jest tak ważny? Zazwyczaj im większy jest chaos w firmach tym bardziej złudne poczucie, że potrzeba więcej osób. Jeśli jednak problem leży w organizacji pracy więcej osób jeszcze bardziej potęguje chaos  koszty.

 

Wartość:

  • Ramowy proces rekrutacji do dopasowania do DNA Twojej firmy
  • Gotowe przykłady wiadomości do kandydatów
  • Podpowiedzi do rozmów rekrutacyjnych 
  • Przykładowe ogłoszenie rekrutacyjne
 

10 minutowa bezpłatna konsultacja

Wypełnij formularz

17 sekund

Ustal dogodny termin

Konsultacja online

30 minut

 

Podobne prace

Employer branding – jak stać się miejscem pracy marzeń dla lokalnej społeczności?

Warsztat przed projektem

Księga Dobrych Praktyk – najlepiej zorganizowanych polskich firm

Książka

Dopasowanie kulturowe podczas fuzji/przejęć