Proces

Transformacja Kultury Organizacyjnej

Zdrowa kultura organizacyjna to fundament odporności na kryzysy, lepszego zysku, postrzegania przez pracowników firmy jako miejsca, gdzie chce się być. Słaba kultura organizacyjna oznacza jednak dysfunkcje na wielu poziomach jak; mikrozarządzanie i ciągły lęk o egzystencję firmy, polityki i wewnętrzne grupy adoracji, fatalną komunikację, biurokrację, silną hierarchię i tak dalej.

Jedno jest pewne. Dobrze prosperująca kultura napędza nas i daje firmie znaczny wzrost zwinności i adaptacji do środowiska. Dysfunkcyjna kultura powoli zabija.

 

Dlaczego kultura?

Kultura organizacyjna nie jest czymś co dobrze byłoby mieć w naszej firmie. To jedna z najważniejszych inwestycji na poziomie całej organizacji, która ma znaczący wpływ na rentowność, satysfakcję klientów i zaangażowanie pracowników.

 

Jak możemy Ci pomóc?

1

Warsztat 0

TOP kadra musi podjąć świadomą decyzje odnośnie uruchomienia procesu zmiany. Podczas pierwszego spotkania opowiem o podejściu systemowym, kulturze organizacyjnej i jak wygląda ramowy proces zmiany. Dojdziemy również do kluczowych przeszkód w obecnym sposobie funkcjonowania.
2

Decyzja przywódców

Zarząd firmy musi wsiąść z nami do samolotu. Nie można zmienić systemu, a zwłaszcza kultury bez ich obecności na czele.
3

Zaangażowanie pracowników

Zazwyczaj pracownicy widzieli już wiele inicjatyw zmian. Nasze doświadczenie pokazuje, że większość z nich umierała śmiercią naturalną. Nic wiec dziwnego, że ciężko im będzie uwierzyć w sukces zmiany kultury. Dlatego rozpoczniemy od szybkich zwycięstw by Ci również sami chcieli wsiąść do samolotu zmiany.
4

Pomiar wejściowy

Trudno czymś zarządzać jeśli tego nie mierzymy. Prawdziwy proces rozpoczniemy więc od pomiaru aktualnej kultury. Potrzeby potencjalnie ograniczające wyznaczą nam pierwsze kroki/projekty. Zanim bowiem zaczniemy dążyć do pożądanej kultury, skupimy się na usunięciu tego co nas trzyma w obecnym status quo.
5

Podróż liderów

Osobista zmiana adaptacyjna liderów
6

Zmiana systemu

Przyjrzymy się jak system determinuje zachowania, normy, postawy i inne elementy środowiska pracy.
7

Pożądana kultura organizacyjna

Nakreślimy sobie pożądaną kulturę organizacyjna jako cel i zaplanujemy drogę w formie projektów i zadań.

Czym jest kultura organizacyjna?

To zbiór wartości, przekonań, wierzeń, potrzeb potencjalnie ograniczających i innych elementów przekładających się na nasz sposób myślenia i działania. Na podejmowane decyzje. Na to co wyznajemy, jak podchodzimy do drugiego człowieka jako kolegi, klientki czy dostawcy. To coś co jest pozornie nieuchwytne, a ma wpływa na wszystko co widzimy ponieważ kulturę organizacyjną tworzą byli i obecni pracownicy, a zwłaszcza grupy przywódcze.

30 minutowa bezpłatna konsultacja

Wypełnij formularz

17 sekund

Ustal dogodny termin

Konsultacja online

30 minut

 

Podobne prace

Employer branding – jak stać się miejscem pracy marzeń dla lokalnej społeczności?

Warsztat przed projektem

Księga Dobrych Praktyk – najlepiej zorganizowanych polskich firm

Książka

Dopasowanie kulturowe podczas fuzji/przejęć