Zdalne zarządzanie ryzykami dachów płaskich z poziomu platformy IT

Zdalne zarządzanie ryzykami dachów płaskich z poziomu platformy IT

Na wstępie zaznaczę, że ten tekst nie jest sponsorowany. Ponieważ znam Tomka osobiście i wiem jak ważny jest monitoring dachów po dwóch przykrych przypadkach jakie widziałem na własne oczy poprosiłem go o krótką rozmowę.

K: Cześć. Przedstaw się proszę czytelnikowi.

T: Tomasz Dudek – Wiceprezes Zarządu Sense Monitoring. W 2018 r dołączyłem do dwóch młodych entuzjastów nowoczesnych technologii, pomysłodawców i właścicieli start -upu Przemysława Gałązki i Artioma Komardin. Miało to być chwilowe rozwiązanie oraz pomysł na spożytkowanie i podzielenie się moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym. A jest czym się dzielić. Przez ponad 16 lat w pracowałem w Firmie Amica S.A. – gdzie zajmowałem się serwisem, zakupami, sourcingiem i logistyką. Przeszedłem prawie wszystkie szczeble kariery – od Kierownika Serwisu, przez Wiceprezesa Zarządu do członka Rady Nadzorczej.

Start-up dla ludzi z zewnątrz kojarzy się z dużą swobodą, kreatywnością, prowadzeniem firmy w garażu i piciem latte na sojowym. Wszystko to na początku oczywiście może funkcjonować i przynosić nawet satysfakcję, ale w pewnym momencie pewne procesy wymagają usystematyzowania i przeorganizowania. Jeśli chcemy by firma się rozwijała, a Klienci otrzymywali profesjonalny produkt i usługi w terminie, a firma dochód to musimy wypracowywać nowe standardy, co nie jest proste.

Od tego jestem. Finanse i kontakty z kluczowymi Klientami oraz procedury to obszary głównie którymi się zajmuję.

K: Czym zajmuje się Twoja obecna firma w jednym zdaniu?

T: Ujmując rzecz najprościej – to zdalne zarządzanie ryzykami dachów płaskich z poziomu Platformy Inteligenty Dach, która jest dostępna na każdym urządzeniu mobilnym.

Monitorujemy 24 h na dobę stan ugięcia konstrukcji dachowej budynków wielkopowierzchniowych o płaskich dachach niezależnie od przyczyn jakimi mogą być: nadmierne obciążenie śniegiem, ulewy i nasiąkanie wełny, a co za tym idzie uszkodzenia izolacji, błędy konstrukcyjne itd. Usługę kierujemy do właścicieli i zarządców budynków wielkopowierzchniowych oraz developerów, głównych wykonawców i konstruktorów.

K: Pamiętam kilka katastrof dachów. Jak działa wasze rozwiązanie?

T: Naszej działalności przyświeca zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie chcemy epatować wizją katastrof i na tym budować swojej pozycji rynkowej, tym bardziej że coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka spoczywa na ich barkach: od developerów po zarządców budynków. Obecnie już na etapie projektowania hali uwzględniany jest nasz system do monitorowania dachów – nikt nie neguje jego potrzeby jako modnego i zbędnego gadżetu, który można wyciąć gdy pojawiają się cięcia budżetowe.

Platforma Inteligentny dach to rozwiązanie pozwalające z dowolnego miejsca o każdej porze dnia i nocy sprawdzić stan konstrukcji dachu – jest to obiektywne narzędzie pozwalające podjąć decyzję w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla życia lub mienia.

Nie ulega wątpliwości, że względy oszczędnościowe też mają znaczenie. Odśnieżać albo nie odśnieżać? Oto jest pytanie, a każdy wie jak droga jest taka akcja i jak ciężko zebrać w takim momencie profesjonalną ekipę do odśnieżania, chyba że dysponuje się helikopterem.