Powtarzalny proces rekrutacji

Pomagamy wypracowywać i wdrażać spersonalizowany proces rekrutacji, który wyeliminuje Twoje „bolączki” i znacząco podniesie efektywność oraz trafność rekrutacji.

Koniec z chaosem rekrutacji. Skup się na rozmowie i podjęciu dobrej decyzji. HR również może być świetnie działającym procesem biznesowym!

Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze praktyki rekrutacyjne i okrasiliśmy to wsparciem w zmianie!

Doświadczasz tych niepożądanych skutków rekrutacji?

Brak oceny czy rekrutacja jest faktycznie potrzebna.

Brak jasnych kryteriów, kto precyzyjnie jest poszukiwany, skutkujące przepalonym czasem.

Organizacja spotkań bez wstępnej weryfikacji kluczowych wymagań - obie strony tracą czas.

Chaotyczne zarządzanie procesem.

Koszt zatrudnienia błędnej osoby jest trudny do oszacowania. Można wyliczyć koszt procesu, koszt wynagrodzenia, koszt wdrożenia i inne. Natomiast nie da się oszacować kwestii wpływu na efektywność firmy, morale innych pracowników i aspekty pośrednie.

Jeśli nie mamy prostych i zdefiniowanych kroków milowych, czynności, list kontrolnych, dobrych praktyk to zaczynamy popadać w chaos. Gubimy kandydatów. Nie wiemy gdzie są zadania rekrutacyjne. Wszystko się wydłuża. Zapominamy o czymś i popełniamy błędy.

Brak uwzględnienia kultury organizacyjnej firmy w procesie rekrutacji może prowadzić do konfliktów i trudności w integracji nowych pracowników z istniejącym zespołem.

Jeśli inne rzeczy są dla nich ważne to ciągną innym kierunku, inaczej pracują, inaczej podchodzą do klientów...

Nietrafione osoby. Pretensje do HR o niską efektywność.

Niepełna komunikacja sprawiająca rozczarowanie kandydata i szybką chęć odejścia.

Zadawanie tendencyjnych pytań o to co jest w CV, brak wglądu psychologicznego kandydata i jego: postawy, osobowość, cechy, wartości i tak dalej. Co skutkuje losowością w wyborze zatrudnianych osób.

Nietrafiona osoba może zepsuć pracę wielu innych ludzi. Zwłaszcza jeśli to stanowisko managerskie.

Nauczymy się wygrywać rywalizację o kandydatów poprzez efektywny proces, świetne środowisko pracy i kulturę organizacyjną.

"Większość firm popełnia wciąż ten sam błąd. Zatrudnią ludzi wyłącznie za umiejętności, następnie zwalniają za postawę. Czas z tym skończyć."

Krystian Pluciak Founder Flow Up Group

Masz swoje marzenie, wizję, cele i pomysł jak powinien działać proces rekrutacji?

"Proces rekrutacji jest jednym z najważniejszych, patrząc na organizację długofalowo. To jakich ludzi wpuścisz do firmy, w co będą wierzyć, co nie będzie dla nich ważne, jakie będą mieć postawy... zdeterminuje kulturę organizacyjną i cały sposób funkcjonowania firmy."

Krystian Pluciak Founder Flow Up Group

Proces współpracy

Od 14 lat doskonalimy proces zmian firm. Nie zostawiamy Cię tylko z wiedzą, raportami, poradami…

Jesteśmy z Tobą prowadząc proces zmiany, reagując na bieżące zagadnienia.

Bezpłatne spotkanie

Zaczynamy od bezpłatnej wymiany myśli. Przedstawimy przyczyny niepowodzeń tak wielu prób zmian w firmach. Pokażemy co my zrobimy by ich uniknąć i zakończyć zmianę sukcesem. Będziemy pytać o Twoje cele biznesowe.

Wspólna decyzja o współpracy

Chcemy osiągać wyniki. Nie podejmujemy się współpracy jeśli widzimy poważne ryzyko niepowodzenia.

Warsztat Zero

Warsztat wprowadzający w proces zmiany. Zdefiniujemy sobie problemy, odnajdziemy ich przyczyny. Ustalimy projekty jakie należy uruchomić. Wprowadzimy kluczową kadrę w kluczowe zagadnienia.

Badania, rozmowy i zrozumienie systemu

Chcemy zrozumieć jak działa system. Poznać zazwyczaj odmienne perspektywy zarządu, kadry kierowniczej, działów/silosów i specjalistów oraz klientów.

Dostosowany proces transformacji, realizacja projektów

Wcielamy się w rolę projekt managera i planujemy oraz pilotujemy zmianę. Zarządzamy zadaniami. Stosujemy metody pracy. Wspieramy kierownictwo w bieżących zmaganiach. Usamodzielniamy i uczymy działać samodzielnie.

Efekty jakich możesz się spodziewać

Po rozmowach i analizie potrzeb możemy znaleźć kolejne dedykowane wartości!

Klienci

Mamy doświadczenie z klientami zatrudniającymi od 12 do około 5 000 osób!

Chcesz poprawić proces rekrutacji?

Kontakt bezpośredni

Telefon

Wiadomość

Q&A

Aby rozpocząć współpracę, prosimy o kontakt z naszym zespołem. Po bezpłatnej konsultacji przygotujemy spersonalizowany plan działania dostosowany do  potrzeb Twojej firmy.

Oczywiście, chętnie przedstawimy Państwu szczegółowe informacje na temat procesu i odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Każda firma ma inny stan początkowy i indywidualne potrzeby. Nie mamy więc możliwości podać na tym etapie dokładnej wyceny całości.

Podczas realizacji usługi nie sprzedajemy szkoleń z zakresu usługi tylko wprowadzamy rozwiązanie razem z załogą Twojej firmy. Oczywiście jeśli uznają, że potrzebują więcej wsparcia to będziemy dalej wspierać zmianę.

Tak. Formularze, automatyzacje, systemy ATS, automatyczne odpowiedzi na wiadomości i inne.