Pomagamy wypracowywać i wdrażać spersonalizowany proces rekrutacji, który wyeliminuje Twoje „bolączki” i znacząco podniesie efektywność oraz trafność rekrutacji.
Koniec z chaosem rekrutacji. Skup się na rozmowie i podjęciu dobrej decyzji. HR również może być świetnie działającym procesem biznesowym!
Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze praktyki rekrutacyjne i okrasiliśmy to wsparciem w zmianie!
Doświadczasz tych niepożądanych skutków rekrutacji?
Brak oceny czy rekrutacja jest faktycznie potrzebna.
Brak jasnych kryteriów, kto precyzyjnie jest poszukiwany, skutkujące przepalonym czasem.
Organizacja spotkań bez wstępnej weryfikacji kluczowych wymagań - obie strony tracą czas.
Chaotyczne zarządzanie procesem.
Koszt zatrudnienia błędnej osoby jest trudny do oszacowania. Można wyliczyć koszt procesu, koszt wynagrodzenia, koszt wdrożenia i inne. Natomiast nie da się oszacować kwestii wpływu na efektywność firmy, morale innych pracowników i aspekty pośrednie.
Jeśli nie mamy prostych i zdefiniowanych kroków milowych, czynności, list kontrolnych, dobrych praktyk to zaczynamy popadać w chaos. Gubimy kandydatów. Nie wiemy gdzie są zadania rekrutacyjne. Wszystko się wydłuża. Zapominamy o czymś i popełniamy błędy.
Brak uwzględnienia kultury organizacyjnej firmy w procesie rekrutacji może prowadzić do konfliktów i trudności w integracji nowych pracowników z istniejącym zespołem.
Jeśli inne rzeczy są dla nich ważne to ciągną innym kierunku, inaczej pracują, inaczej podchodzą do klientów...
Nietrafione osoby. Pretensje do HR o niską efektywność.
Niepełna komunikacja sprawiająca rozczarowanie kandydata i szybką chęć odejścia.
Zadawanie tendencyjnych pytań o to co jest w CV, brak wglądu psychologicznego kandydata i jego: postawy, osobowość, cechy, wartości i tak dalej. Co skutkuje losowością w wyborze zatrudnianych osób.
Nietrafiona osoba może zepsuć pracę wielu innych ludzi. Zwłaszcza jeśli to stanowisko managerskie.
Nauczymy się wygrywać rywalizację o kandydatów poprzez efektywny proces, świetne środowisko pracy i kulturę organizacyjną.
Masz swoje marzenie, wizję, cele i pomysł jak powinien działać proces rekrutacji?
"Proces rekrutacji jest jednym z najważniejszych, patrząc na organizację długofalowo. To jakich ludzi wpuścisz do firmy, w co będą wierzyć, co nie będzie dla nich ważne, jakie będą mieć postawy... zdeterminuje kulturę organizacyjną i cały sposób funkcjonowania firmy."
Krystian Pluciak Founder Flow Up GroupProces współpracy
Od 14 lat doskonalimy proces zmian firm. Nie zostawiamy Cię tylko z wiedzą, raportami, poradami…
Jesteśmy z Tobą prowadząc proces zmiany, reagując na bieżące zagadnienia.
Bezpłatne spotkanie
Zaczynamy od bezpłatnej wymiany myśli. Przedstawimy przyczyny niepowodzeń tak wielu prób zmian w firmach. Pokażemy co my zrobimy by ich uniknąć i zakończyć zmianę sukcesem. Będziemy pytać o Twoje cele biznesowe.
Wspólna decyzja o współpracy
Chcemy osiągać wyniki. Nie podejmujemy się współpracy jeśli widzimy poważne ryzyko niepowodzenia.
Warsztat Zero
Warsztat wprowadzający w proces zmiany. Zdefiniujemy sobie problemy, odnajdziemy ich przyczyny. Ustalimy projekty jakie należy uruchomić. Wprowadzimy kluczową kadrę w kluczowe zagadnienia.
Badania, rozmowy i zrozumienie systemu
Chcemy zrozumieć jak działa system. Poznać zazwyczaj odmienne perspektywy zarządu, kadry kierowniczej, działów/silosów i specjalistów oraz klientów.
Dostosowany proces transformacji, realizacja projektów
Wcielamy się w rolę projekt managera i planujemy oraz pilotujemy zmianę. Zarządzamy zadaniami. Stosujemy metody pracy. Wspieramy kierownictwo w bieżących zmaganiach. Usamodzielniamy i uczymy działać samodzielnie.
Efekty jakich możesz się spodziewać
Po rozmowach i analizie potrzeb możemy znaleźć kolejne dedykowane wartości!
Klienci
Mamy doświadczenie z klientami zatrudniającymi od 12 do około 5 000 osób!
Chcesz poprawić proces rekrutacji?
Q&A
Aby rozpocząć współpracę, prosimy o kontakt z naszym zespołem. Po bezpłatnej konsultacji przygotujemy spersonalizowany plan działania dostosowany do potrzeb Twojej firmy.
Oczywiście, chętnie przedstawimy Państwu szczegółowe informacje na temat procesu i odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.
Każda firma ma inny stan początkowy i indywidualne potrzeby. Nie mamy więc możliwości podać na tym etapie dokładnej wyceny całości.
Podczas realizacji usługi nie sprzedajemy szkoleń z zakresu usługi tylko wprowadzamy rozwiązanie razem z załogą Twojej firmy. Oczywiście jeśli uznają, że potrzebują więcej wsparcia to będziemy dalej wspierać zmianę.
Dokładnie tak robimy, to kluczowy aspekt.
Tak. Formularze, automatyzacje, systemy ATS, automatyczne odpowiedzi na wiadomości i inne.
Wpisy związane z procesem rekrutacji
Awans wewnętrzny czy zatrudnienie z zewnątrz? Jak podejmować świadome decyzje w organizacji?
Podejmowanie decyzji o awansie wewnętrznym lub zatrudnieniu osoby z zewnątrz to jedno z największych wyzwań dla liderów i przywódców. Decyzje te mają bezpośredni wpływ na kulturę organizacyjną, efektywność zespołów i długoterminowy rozwój firmy. Które podejście jest lepsze? Jakie kryteria stosować, by podjęte decyzje przyniosły maksymalne korzyści?
Awans wewnętrzny – dlaczego bywa trudny?
Czym jest Team of Teams, podejście do zarządzania oparte o zespoły
Czym jest Team of Teams?
Team of Teams to metoda organizacyjna, która przekształca tradycyjną hierarchię w sieć współpracujących zespołów. Pomysł został rozwinięty i opisany przez generała Stanleya McChrystala w jego przełomowej książce „Team of Teams: New Rules of Engagement for a Complex World”. Inspiracją dla tej metody były doświadczenia McChrystala w prowadzeniu operacji wojskowych w skomplikowanych, dynamicznych środowiskach. Zamiast polegać na sztywnej strukturze dowodzenia, McChrystal odkrył, że kluczem do sukcesu jest elastyczność, szybki przepływ informacji i wysoki poziom zaufania między zespołami.
"Większość firm popełnia wciąż ten sam błąd. Zatrudnią ludzi wyłącznie za umiejętności, następnie zwalniają za postawę. Czas z tym skończyć."
Krystian Pluciak Founder Flow Up Group