Redukcja rotacji pracowników wraz z przyczynami

Witaj przywódco,

Chcesz trwale zredukować rotację wraz z jej przyczynami?

Podzielasz te i inne marzenia oraz dostrzegasz obecne przeszkody w swojej organizacji?

Może próbowałeś
już coś z tym zrobić?

Tradycyjne metody zawiodły? Czasem nawet ich skutki były gorsze od stanu wyjściowego?

Jesteśmy FlowUp i pomagamy zmienić system redukując rotację wraz z jej przyczynami

Rotacja to jedynie skutek. My zajmiemy się zlokalizowaniem i zmianą przyczyn.

By zredukować rotację trzeba zmienić system.

Jako FlowUp pomagamy zmienić cztery wymiary systemu Twojej organizacji jednocześnie, trwale.

Dlaczego warto wybrać Flow Up Group?

Kiedy inni tylko mówią szkoląc, sprzedając kursy i doradzając, my zmieniamy system pracując projektowo z Tobą i Twoją kadrą zarządzającą.

Nie zostawimy Cię z raportem, wskazaniami czy samymi słowami. Będziemy prowadzić projekt zmiany. Wspierać rozwiązywanie bieżących wyzwań kadry zarządzającej. Zaangażujemy się w proces zmiany całego systemu.

Nie będziemy naiwnie skupiać się tylko na zmianie technicznej (wiedza, narzędzia, metody) ale przede wszystkim na zmianie adaptacyjnej, zmianie sposobu myślenia i działania.

"Firmy same się nie zmienią. To sposób myślenia i działania ludzi oraz system w jakim funkcjonują muszą zostać zmienione."

Krystian Pluciak Founder Flow Up Group

Od czego zacznie się proces poprawy efektywności sprzedaży i marketingu?

Od 14 lat doskonalimy proces zmian firm. Nie zostawiamy Cię tylko z wiedzą, raportami, poradami…

Jesteśmy z Tobą prowadząc proces zmiany, reagując na bieżące zagadnienia.

Bezpłatne spotkanie

Zaczynamy od bezpłatnej wymiany myśli. Przedstawimy przyczyny niepowodzeń tak wielu prób zmian w firmach. Pokażemy co my zrobimy by ich uniknąć i zakończyć zmianę sukcesem. Będziemy pytać o Twoje cele biznesowe.

Wspólna decyzja o współpracy

Chcemy osiągać wyniki. Nie podejmujemy się współpracy jeśli widzimy poważne ryzyko niepowodzenia.

Warsztat Zero

Warsztat wprowadzający w proces zmiany. Zdefiniujemy sobie problemy, odnajdziemy ich przyczyny. Ustalimy projekty jakie należy uruchomić. Wprowadzimy kluczową kadrę w kluczowe zagadnienia.

Badania ilościowe pokazujące przyczyny rotacji

Sprawdzimy co należy zmienić by znacznie zredukować rotację.

(opcjonalnie) Tajemniczy Pracownik

Wprowadzimy podczas badania jakościowego anonimowego szeregowego pracownika. Będzie obserwować organizację od oceny marki pracodawcy, przez proces rekrutacji, wdrożenia aż po analizę odejścia z organizacji.

Dostosowany proces transformacji, realizacja projektów

Wcielamy się w rolę projekt managera i planujemy oraz pilotujemy zmianę. Zarządzamy zadaniami. Stosujemy metody pracy. Wspieramy kierownictwo w bieżących zmaganiach. Usamodzielniamy i uczymy działać samodzielnie.

Kto może z Tobą pracować wsparcie sprzedaży i marketingu?

Marcin

Były prokurent dużej giełdowej spółki, Dyrektor HR, Dyrektor Operacyjny, Wykładowca na zajęciach z Psychologii stosowanej: Psychologia pracy i organizacji. Doktor psychologii z zamiłowaniem do statystyki i badań.

Founder

Krystian

Od około 14 lat bada i zmienia Kultury Organizacyjne firm w kraju. Twórca badania jakościowego Tajemniczy Pracownik. Autor Księgi Dobrych Praktyk – najlepiej zorganizowanych polskich firm. Wykładowca MBA Masters. Twórca FlowUp Group.

Referencje

"Krystian (FlowUp) posiada wielką zdolność łączenia swojej bogatej wiedzy teoretycznej z jej praktycznym zastosowaniem w usprawnieniach zarządzania firmą. Po zapoznaniu się z wszystkimi bolączkami występującymi w mojej organizacji rozpisał plan naprawczy, który w kolejnym kroku został szczegółowo omówiony już z planem jego poprawy. Krystian zaproponował procesy i narzędzia odpowiednie dla mojej organizacji (a jej działalność jest bardzo specyficzna i nietypowa). Wspólnie przepracowane rozmowy zaowocowały wdrożeniem nowego procesu zarządzania organizacją.."

Dawid Duda Dyrektor i współwłaściciel

Jakie jest honorarium FlowUp za analizę przyczyn i wsparcie w obniżeniu rotacji pracowników?

Warunki współpracy ustalamy po pierwszym warsztacie i rozeznaniu się w aktualnym stanie firmy, oczekiwaniach, ilości projektów do realizacji i innych istotnych parametrach. Osobno rozliczane są badania oraz projekt wsparcia zmian.

Chcesz obniżyć rotację?

Kontakt bezpośredni

Telefon

Wiadomość

Q&A

Niskie zaufanie do bezpośredniego przełożonego/lidera. Brak lub niskie poczucie wdzięczności wobec organizacji - wymiany społecznej. Poczucie niesprawiedliwości. Dysonans godnościowy na poziomie wartości. Brak poczucia sensu pracy. Niekonkurencyjne wynagrodzenie. Chaos, słabe zarządzanie, biurokracja.

Ustalamy kluczowe czynniki determinujące rotację, planujemy zmiany i pomagamy prowadzić proces zmiany.

Oczywiście, to absolutnie aspekt od jakiego zaczynamy.

Wszystko zależy od tego jakie przyczyny determinują rotację, jaka jest jej wielkość i rozmiar projektów do zmiany.

Oczywiście, chętnie przedstawimy Państwu szczegółowe informacje na temat procesu i odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Tak. Prowadzimy badania ilościowe z podziałem na zespoły. Niezależnie czy firma na 30 czy 19 000 etatów.

Podczas realizacji usługi nie sprzedajemy szkoleń z zakresu usługi tylko wprowadzamy rozwiązanie razem z załogą Twojej firmy. Oczywiście jeśli uznają, że potrzebują więcej wsparcia to będziemy dalej wspierać zmianę.

Tak. Systemy ATS, automatyzacje, aplikacje do oceny kandydatów, badania naukowe i wiele innych.