Mentoring

Mentoring współtwórcy turkusowej firmy Radosława Bartosika

Dlaczego mentoring?

Przywódca by rosnąć potrzebuje wymiany myśli z innymi prosperującymi przywódcami. Inaczej zacznie zamykać się w utartych schematach, obrastać w Status Quo własnych przekonań i zamknie się na dobre i złe praktyki w innych biznesach.

Nie chodzi tu o spotkania z konsultantami, którzy muszą być „za mili” by otrzymać wynagrodzenie tylko kimś kto może Cię dosłownie postawić przy swojej firmie i pokazać, że ona działa. Może otwarcie kwestionować Twoje założenia i metody. Pokazywać swoje dobre praktyki. Twoją rolą będzie wziąć dla siebie i firmy to co teraz potrzebujecie.

Dlaczego mentoring z Radkiem?

Samozarządzanie oparte o role zamiast tradycyjnego kierownictwa

Około 80-100 osobowa firma oparta jest o zespołu samozarządzające i o wskaźnikowane role – nie ma tam tradycyjnego kierownictwa.

Wielu przywódców mierzy się z niską odpowiedzialnością pracowników, kontrolowaniem i mikrozarządzaniem. Mogą tu obalić swoje przekonania.

Zespoły tematyczne zamiast silosów

W każdym zespole tematycznym są osoby administracyjne, obsługa klienta, programiści… To całkowicie wyeliminowało walkę o zasoby np. IT oraz silosowe konflikty.

Praca zdalna i 7 godzinny tryb
(przy płacy za 8 h) od wielu lat

Dobrze o wskaźnikowane role pozwalają na kontrolę pracy. 7 godzinny tryb pracy wyeliminował syndrom „piąteczku” i utratę koncentracji oraz zdrowo wymusił większą wydajność.

Brak premii uznaniowych, kar i nagród

Nie ma premii uznaniowych ponieważ są uznaniowe. Nie ma premii lokalnych bo nastawiają ludzi przeciwko sobie. Jedyna premia jest od wyniku (przychodu) firmy i jest transparentna oraz dzielona równo przez wszystkich. Dlaczego skoro praca programisty i kogoś kto sprząta ma inną wartość na rynku? Ponieważ za umiejętności taki programista ma wysoką postawę, a wynik wypracowujemy wszyscy razem i premie jest za zaangażowanie!

Jawność finansowa

Ludzie sami widzą wynik finansowy „na żywo”. Wiedzą czy osiągają zysk i jakie są koszty. Sami podejmują decyzje o zakupach, opłacają FV, decydują czy zatrudnić kogoś… i mierzą się ze skutkami (nie karami) jeśli ich zysk spada.

Automatyzacje i oprogramowanie poprawiające jakość i efektywność

To co warto automatyzować zamieniane jest w formę programów i integracji ułatwiających pracę.

Praktycznie brak odejść z firmy

To o tyle istotne, że w firmie funkcjonują programiści i call center.

Wyższa efektywność, automatyzacje

Powyższe zmiany poprawiły wskaźniki biznesowe na wielu poziomach: mniej błędów, większa efektywność, mniejsza chęć odejścia z firmy, wzrost zaangażowania i odpowiedzialności…

Ukończył Akademię Psychologii i Przywództwa Jacka Santorskiego

Zna techniki i narzędzia do przekazywania swojej wiedzy.

MENTAX S.A. to firma usługowa zajmująca się likwidacją szkód dla wielkich graczy oraz tworzeniem oprogramowania branżowego.

Posłuchaj Radka

Jak wygląda mentoring?

  1. Spotykamy się na około 15 minut by oszacować czy rzeczywiście jest to odpowiedź na Twoje potrzeby.
  2. Umawiamy krótkie spotkanie zapoznawcze z Mentorem.
  3. Wspólnie podejmujecie decyzję czy chcecie wejść w proces.
  4. Rozpoczynamy wymianę myśli poprzez cykliczne spotkania twarzą w twarz lub online często połączone z zadaniami.

Uwaga!!!

  • Radek jest bezpośredni i specjalizuje się w trudnych – niewygodnych pytaniach dających do myślenia. Ten proces z pewnością wyrwie Cię ze strefy komfortu, ale w niej nie ma przecież rozwoju. Przed skorzystaniem zapoznaj się z ryzykiem lub skonsultuj to nami 😉
  • Rafek nie zajmuje się mentoringiem dla wynagrodzenia tylko z pasji więc nie wejdzie w tą rolę z każdym. Zresztą prowadzi inne biznesy i działania społeczne. Obie strony muszą tego chcieć.

Q & A
częste pytania

To element składniowy większego procesu. Jego celem jest wychodzenie ze swojej strefy komfortu (własnej firmy) i poznawania dobrych praktyk, narzędzi. To jak wykorzystasz wartość z mentoringu jako pojedynczej usługi zależy od Ciebie i współpracy z danym mentorem.

Po pierwszym spotkaniu ustalasz częstotliwość per miesiąc i cel. Na tej podstawie podpisujemy umowę, którą możesz zerwać w każdej chwili z końcem danego miesiąca.

Pracujemy dla fajnych marek

...i nam to wychodzi

Badanie Autentyczności przywództwa pozwoliło nam zaktualizować obraz tego jak widzą nas pracownicy.

Michał Śliwiński CEO ACO Domofony

Chcesz poprawić swoje przywództwo ?

Szukasz metody na wejście ze swojej organizacji i poznanie czegoś nowego co można zaadoptować u siebie? Potrzebujesz nowych myśli, inspiracji i ciężkich rozmów obalających Twoje założenia?

Zamów bezpłatną konsultację, podczas której podpowiemy czy mentoring jest dla Ciebie 😉

Founder

Krystian

Bezpośredni kontakt

+48 606 699 479

Podobne prace

Podróż Bohatera FlowUp & superwizje dla przywódców

Bieżące wsparcie dla przywódcy firmy w rozwiązywaniu aktualnych wyzwań, podejmowaniu decyzji, wymianie myśli, zarządzaniu projektami/pracownikami, efektywności osobistej/firmowej czy wsparciu psychologicznym w zależności od indywidualnej potrzeby

Podróż Lidera FlowUp & superwizje dla kadry kierowniczej

Proces zmiany adaptacyjnej przywódców PODRÓŻ BOHATERA, oparty najefektywniejsze szkoły psychoterapii

Wymiana myśli z mentorami FlowUp

Wymiana myśli, mentoring, coaching