Procesy HR, listy kontrolne, dobre praktyki, szablony

Powtarzalne procesy HR, gotowe listy kontrolne, schematy w Twojej firmie

W Twojej organizacji HR nie jest powtarzalnym procesem dającym wartość biznesową? Może macie jeszcze wyłącznie kadry i działacie w nieaktualnym modelu?

Nasze doświadczenia pokazują, że proces rekrutacji jest długofalowo najważniejszym w organizacji. Wszystko inne co będzie mieć miejsce w firmie będą robić ludzie jakich wpuścimy do firmy. Stąd niezadbanie z tą świadomością o procesy HR byłoby błędem.

Z naszym wsparciem pokażemy Ci dlaczego tak wiele świetnie zorganizowanych firm kładzie nacisk na HR. Pokażemy jak ten HR może działać efektywnie, powtarzalnie i z wartością dla biznesu dążąc do nieustannej poprawy.

Od jakich procesów HR zacząć?

Nasze doświadczenie pokazuje, że kluczowe dla firm w Polsce są:

  • proces rekrutacji, pozyskiwania talentów – by pozyskiwać najlepsze osoby, najbardziej dopasowane kulturowo
  • proces efektywnego wdrażania pracowników – by możliwie szybko nie tylko zarabiali na swoje wynagrodzenie ale też przynosili wartość i chcieli pozostać

Dobór pozostałych narzędzi, procesów i dobrych praktyk zależy od stanu aktualnego organizacji i potrzeb biznesowych jakie mielibyśmy omówić i ująć indywidualnie.

Jakie procesy HR, schematy i dobre praktyki możemy wpracować dla Ciebie?

Praktyczne narzędzia, metody, schematy pozwalające wejść z procesem HR w nowoczesność.

Proces onboardingu pracownika

Powtarzalny proces rekrutacji

Jak wygląda wypracowanie i wdrożenie schematów, procesów HR...

Każda organizacja jest inna, wyjątkowa. Stąd nie będziemy kopiować 1:1 gotowych rozwiązań, a na ich podstawie oraz unikalności Twojej firmy wypracujemy dedykowane dobre praktyki HR. Takie jakich potrzebuje Twoja firma, takie jakie będą jej użyteczne. 

1.

Brief

Omówimy Twoje potrzeby, wyzwania i problemy do przełamania. Pomożemy wybrać odpowiednie narzędzia, procesy i metody do poprawy/wdrożenia.

Ustalimy priorytet.

2.

Zbadamy ewentualną konieczność uruchomienia projektów poprzedzających wdrożenie

W części projektów okazuje się, że najpierw należy coś nadrobić/wypracować by przejść do wdrażania i wypracowywania schematów HR. Przykładowo może się okazać, że mamy pomóc w rekrutacji handlowców i wypracować wdrożenie. Niestety okazuje się, że brakuje segmentacji klientów, wartości dla nich, zarządzania procesem sprzedaży… zaczynając od rekrutacji i wdrożenia moglibyśmy liczyć na niemal pewną porażkę.

3.

Dostosowanie schematów, procesów pod indywidualne potrzeby firmy

4.

Wsparcie wdrożeniowe

Wsparcie w implementacji wybranych rozwiązań.

Skontaktuj się z nami

Podobne prace

Badanie Kultury Organizacyjnej

Diagnoza Kultury Organizacyjnej

Badanie kultury organizacyjnej FlowUp

Powtarzalny proces rekrutacji