Usuniemy konkretne problemy firmowe wraz z ich przyczynami

Przywódco,

Czego mamy się trwale pozbyć z Twojej firmy?

Każda organizacja mierzy się z jakimiś problemami jak spadająca zyskowność, brak rąk do pracy, stagnacja, silosowa mentalność, opóźnienia, niska jakość, niska efektywność… Kluczowym wyzwaniem przywódców jest to aby szybko i trafnie lokalizować przyczyny tych przeszkód oraz eliminować je wraz z ich źródłem. 

Masz konkretną listę rzeczy bez jakich Twoja firma byłaby lepsza? Elementów jakich chcesz się pozbyć?

Kiedy inni będą Ci tylko mówić szkoląc i doradzając lub sprzedając narzędzia i raporty my ramię w ramię z Twoją TOP kadrą dokonamy zmiany. Zacznijmy od eliminacji głównych „źródeł bólu”, przeszkód.

Przywódcy najczęściej trafiają do nas z...

Dlaczego tak trudno nam istotnie zmienić nasze firmy, usunąć trwale problemy?

To jedno z najważniejszych pytań jakie sobie zadajemy i na jakie szukamy rozwiązania już od lat.

Cztery kluczowe wnioski jakie można przyłożyć do niemal każdej organizacji to:

 • Inercja, kiedy zaczynamy racjonalizować sobie symptomy problemów mówiąc, że są nieważne, przejściowe, wynikają z zewnętrznych okoliczności… co z czasem doprowadza do oswojenia i akceptacji niepożądanego stanu jako czegoś zwykłego.
 • Walka ze skutkami, zamiast szukanie przyczyn niepożądanych skutków jakie nas dotykają. Co często kończy się tak zwanym dolewaniem do dziurawego wiadra lub implementacją pomysłów jakie okazują się jeszcze bardziej pogorszyć naszą sytuację wejściową.
 • Próby zmian tylko na poziomie „technicznym” metod, narzędzi. Przykładowo jeśli nie działa sprzedaż kupujemy CRM, zmieniamy dyrektora, szkolimy się… zapominając o zmianie adaptacyjnej jednostek, kultury organizacyjnej i systemu. Te sprawiają, że ludzie dalej funkcjonują według swoich nawyków, przekonań, schematów.
 • Firmy zmagają się z trudnościami w zarządzaniu zmianą. Nie potrafią zarządzać procesem zmiany oraz projektami wewnętrznymi w natłoku prac bieżących. Brakuje metodyki, konsekwencji i zarządzania pracami.

Klienci trafiają do nas ponieważ ponieważ "tradycyjne" próby zmiany ich zawiozły, nie dając efektu

Co więc proponujemy?
Warsztat Zero ProblemSolvingUp

Zlokalizujemy przyczyny problemów organizacyjnych, a następnie usuniemy je wraz z niepożądanymi skutkami jakie dotykają firmę.

Bezpieczniej – usuwanie przyczyn jest o wiele bezpieczniejsze od wdrażania nowych pomysłów w odpowiedzi na problem.

Szybciej – urażając w „źródło bólu” osiągniemy szybciej efekt.

Trwały rezultat – usunięcie lub redukcja przyczyny skutkuje likwidacją lub redukcją skutków. Bez „efektu jojo”.

Na czym polega nasze podejście?

Większość z nas ma skłonność do wymyślania pomysłów i kreatywnych rozwiązań, które często generują kolejne problemy, nie dając pożądanego skutku. Przykładowo:

 • Pracownicy odchodzą? Wydajmy środki na budowanie marki pracodawcy. Finalnie ludzie czują się oszukani na trafiając do innej rzeczywistości niż ta reklamowana i odchodzą jeszcze szybciej.
 • Spada jakość? Stwórzmy system kari i nagród. Skutek? (jako pracownik) Jeśli pojawi się błąd muszę go przemilczeć lub zrzucić winę oraz myśleć o własnym interesie.

Wiemy, że o wiele szybciej, bezpieczniej i skutecznie jest usuwać przyczyny ważnych problemów. Redukcja tych przyczyn determinujących nasze nieporządne skutki może naprawić sytuacje. Opieramy się na myśleniu przyczynowo skutkowym i metodach naukowych badań oraz działaniu. 

Co po warsztacie i ustaleniu przyczyn Twoich problemów?

Nie zostawimy Cię z raportem, wskazaniami, wiedzą szkoleniową lub doradzaniem.

Będziemy pracować z Tobą oraz Twoją TOP kadrą ramię w ramię i pomagać zarządzać procesem zmiany. Dbać o postępy.

Jak wygląda Warsztat Zero?

Ustalimy przyczyny źródłowe generujące niepożądane skutki jakie dotykają Twoją firmę.

Podczas Warsztatu Zero wypracujemy „drzewo” przyczynowo – skutkowe zaczynając od niepożądanych skutków, które obserwujesz i dochodząc do przyczyny źródłowej – tego co pozwala lepiej zrozumieć istotę wyzwania i z co należy zmienić by usunąć problem.

Na koniec widzimy:

 • na górze niepożądane skutki – problemy jakie obserwujesz i jakich chcemy się pozbyć z firmy,
 • pośrodku jest ciąg przyczynowo skutkowy, 
 • na dole (czerwone) przyczyny źródłowe to na czym powinniśmy się skupić by usunąć nasze problemy.

Teraz lepiej rozumiemy system (firmę) i jak działają negatywne pętle.

PRZYKŁAD

W firmie projektowej spada nam zysk. Właściciel naciska więc na sprzedaż „na teraz”. Rośnie więc ilość projektów w toku co finalnie opóźnia wszystkie prace w toku oraz czas realizacji. Dodatkowo generuje kary umowne (opóźnienia), niezadowolenie klientów, odwlekanie płatności i rosnące środki (pieniądze) zaangażowane w realizację nagromadzonych projektów w toku. Spada jeszcze bardziej płynność finansowa. Rośnie też ilość błędów i chaosu, pojawia się rotacja zmęczonej kadry, komunikacja się sypie, pojawia się silosowość… 

Metody pogłębiające

Jeśli sytuacja będzie tego wymagać pogłębimy analizę by zwiększyć trafność rozwiązań. Przykładowo jeśli masz problem z retencją pracowników zastosujemy badania psychometryczne, które pokazują jakie czynniki w danym zespole determinują chęć odejścia z organizacji.

Uruchomienie projektów, procesu

 1. Wybierzemy metody wyeliminowania problemu źródłowego i przeanalizujemy potencjalne negatywne konsekwencje zmiany – bezpieczeństwo.
 2. Wyłonimy kolejkę projektów i zaplanujemy ich realizację.
 3. (jeśli brakuje) Stworzymy system do zarządzania projektami i zadaniami wewnętrznymi w organizacji, które powołamy by dokonać zmiany.
 4. Będziemy Cię wspierać w procesie zmiany pracują ramię w ramię z Twoją kadrą zarządzającą.

Rozpoczniemy proces zmiany.

Chcesz wyeliminować ważne problemy?

"Przed bezpłatną konsultacją kultura organizacyjna wydawała mi się czymś niekonkretnym. Teraz dokładniej widzę jej wpływ. To co omawia się na pierwszym spotkaniu powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca, manager! Już zaczynam myśleć, gdzie warto polecić takie działania (Flow Up Group)."

Andrzej Nowak Inwestor, udziałowiec Icea Group, partner Kancelaria Prawna RPMS® Staniszewski & Wspólnicy

Dla kogo nie jest ta usługa?

Nasze doświadczenie pokazuje, że nie każda firma ma potencjał do zmiany, a nasze wartości to EFEKTYWNOŚĆ, MAKSYMALIZM oraz SZCZEROŚĆ. Dlatego nie inwestujemy czasu w projekty w trzech przypadkach:

Jeśli nie masz wpływu na swoją organizację i przeprowadzenie głębszych zmian systemowych będzie niemożliwe.

Jeśli Twoja postawa jest zamknięta. Bronisz swojego EGO. Szukasz winnych zamiast przyczyn. Uważasz, że to wyłącznie świat wkoło ma się zmieniać.

Firmy się nie zmieniają, robią to ludzie. Jeśli nie chcesz osobiście zaangażować się jako przywódca w istotną transformację i stanąć za jej sterami to zmiana się nie uda. 

Jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Wzrost ilości wartościowych kandydatów z około 3 na rekrutację do około 20+, 32% wzrost mocy przerobowych firmy

Czas produkcji skrócony z 21 do 9 dni, czterokrotnie podniesiony zysk firmy produkcyjnej

Poprawa efektywności i zyskowności bez kosztownych inwestycji

Po 4 tygodniach poprawiona wydajność w obszarze „wąskiego gardła” – szlifowania końcówek – o 19%, a w ciągu 8 tygodni zredukowane zaległości w procesie pracy w tym obszarze o 73%

Redukcja czasu realizacji stron/sklepów online z 2,5 miesiąca do 2-3tygodni

Uwolnienie potencjału przywódczego współwłaściciela z postawy zamkniętej na lidera organizacji

13% wzrostu zysku bez kosztownych inwestycji w kooperacji metalowej

21% redukcja zapotrzebowania pracowników dzięki AI, redukcja błędów ludzkich – wysoka powtarzalność, znaczące podwyżki dla pracowników

Oni już wybrali drogę FlowUp

Chcesz wyeliminować ważne problemy?

"Przed bezpłatną konsultacją kultura organizacyjna wydawała mi się czymś niekonkretnym. Teraz dokładniej widzę jej wpływ. To co omawia się na pierwszym spotkaniu powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca, manager! Już zaczynam myśleć, gdzie warto polecić takie działania (Flow Up Group)."

Andrzej Nowak Inwestor, udziałowiec Icea Group, partner Kancelaria Prawna RPMS® Staniszewski & Wspólnicy

Honorarium i model rozliczeń

Mamy transparentny model rozliczeń, już po pierwszym spotkaniu podajemy nasze honorarium w zależności od złożoności projektu, wielkości firmy klienta i kilku innych czynników.

Po zakończeniu Warsztatu Zero umawiamy się na stałą współpracę projektową, cykliczne spotkania.

Co o nas sądzą klienci?

Na pytanie „Na ile prawdopodobne jest, że polecisz usługi firmy Flow Up Group swojemu przyjacielowi lub znajomemu?” do grudnia 2020 roku otrzymaliśmy

9,6 przy 91% odpowiedziach od klientów

"Zawsze jak tylko nadarzy się okazja będę polecać Flow Up Group do partnerów i zaprzyjaźnionych przedsiębiorców!
Wyczucie biznesu. Wiedza. Wnikliwe oparte o naukę badania kultury. Znakomite doświadczenia jak poprawiać wynik firmy."

Wojciech Woźniak Dyrektor Zakłady mięsne Olewnik

"Współpracę z Panem Krystianem ciężko sklasyfikować w jakikolwiek znany mi sposób. Nie uważam go za Specjalistę ani Eksperta. Pan Krystian jest kilka leveli wyżej, zupełnie inny wymiar współpracy bazujący na zaufaniu i relacjach blisko powiązanych z przyjaźnią, zrozumieniem, empatią. Potrafi cierpliwie, małymi krokami dojść do sedna problemu oraz skutecznymi i praktycznymi metodami je rozwiązywać."

Dawid Duda Dyrektor i współwłaściciel Grupa VIST

"Krystian (FlowUp) posiada wielką zdolność łączenia swojej bogatej wiedzy teoretycznej z jej praktycznym zastosowaniem w usprawnieniach zarządzania firmą. Po zapoznaniu się z wszystkimi bolączkami występującymi w mojej organizacji rozpisał plan naprawczy, który w kolejnym kroku został szczegółowo omówiony już z planem jego poprawy. Krystian zaproponował procesy i narzędzia odpowiednie dla mojej organizacji (a jej działalność jest bardzo specyficzna i nietypowa). Wspólnie przepracowane rozmowy zaowocowały wdrożeniem nowego procesu zarządzania organizacją.."

Dawid Duda Dyrektor i współwłaściciel

"Z Krystianem świetnie się pracuje. Ma cenne i merytoryczne spostrzeżenia. Według mnie ma zawsze cenne uwagi odnośnie funkcjonowania różnych firm i przedsiębiorstw. Wyłapuje nieprawidłowości i wie jak można wprowadzić zmiany. Doskonały obserwator i analityk. Bardzo się cieszę, że mam możliwość współpracowania z nim. "

Agnieszka Wnuk

"Badanie autentyczności pokazało nam to czego często nie dostrzegaliśmy i to o co nasi dyrektorzy zapewne nie pytali - informację zwrotną dla nich. Już po samym badaniu widzę zmiany postaw i zaangażowanie."

Michał Śliwiński CEO ACO Domofony

Chcesz wyeliminować ważne problemy?

"Przed bezpłatną konsultacją kultura organizacyjna wydawała mi się czymś niekonkretnym. Teraz dokładniej widzę jej wpływ. To co omawia się na pierwszym spotkaniu powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca, manager! Już zaczynam myśleć, gdzie warto polecić takie działania (Flow Up Group)."

Andrzej Nowak Inwestor, udziałowiec Icea Group, partner Kancelaria Prawna RPMS® Staniszewski & Wspólnicy

FQA

To oczywiście zależy od wielkości i ilości istotnych zmian jakie trzeba dokonać oraz ich złożoności. 

Kadra zarządzająca. Podczas tworzenia drzewa pokazującego nam przyczyny wyzwań powinniśmy zaangażować również kierownictwo i specjalistów.

Zazwyczaj 2-4 dni w zależności od tego jak złożony jest system jaki będziemy badać i lista niepożądanych skutków jakie chcemy wyeliminować.

Będą odpowiedzią na przyczyny problemów jakie dopiero nam podasz, stąd nie wiemy jeszcze co będziemy robić. Często jest to kwestia poprawy efektywności firmy, praca nad aspektami prawnymi, tworzenie automatyzacji i powtarzalnych procesów, praca 1:1 z przywódcami z jakimś konkretnym celem, redukcja retencji i tak dalej.

Podobne prace

Poprawa wyniku firmy

Procesy HR, listy kontrolne, dobre praktyki, szablony

Badanie Kultury Organizacyjnej